ایلان ماسک اعجوبه ۱۴ ساله را در اسپیس ایکس استخدام می‌کند!

موبنا اسپیس ایکس تصمیم گرفته است یک اعجوبه‌ی ۱۴ ساله‌ی ساکن در کالیفرنیا را به‌عنوان کارمند تمام‌وقت استخدام کند. کایران کوازی جوان‌ترین فردی است که توانسته از دانشگاه سانتا کلارا در آمریکا فارغ‌التحصیل شود. فرایند فارغ‌التحصیلی او از رشته‌ی علوم و مهندسی کامپیوتر حدودا یک ماه دیگر تکمیل خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مرکیوری نیوز، کوازی درک بسیار بالایی از علم ریاضی و حل مسئله دارد. او در ۹ سالگی دانشگاه را شروع کرد و افزون‌بر درس خواندن به‌عنوان پژوهشگر پاره‌وقت در تیم هوش مصنوعی اینتل مشغول به فعالیت شد.

ایلان ماسک اعجوبه ۱۴ ساله را در اسپیس ایکس استخدام می‌کند!

آی‌کیو کوازی بالاتر از ۹۹٫۹ درصد مردم است و این باعث می‌شود اعجوبه‌ی ۱۴ ساله‌ی موردبحث جزو ۱۱ میلیون فرد باهوش دنیا باشد. کوازی می‌تواند بدون پیش‌نیازهای معمول، مفاهیم پیشرفته را یاد بگیرد اما توانایی‌اش در ارائه‌ی شفاهی مباحث علمی چندان سطح بالا نیست.

کایران کوازی در سال ۲۰۱۹ مقاله‌ای برای نشریه‌ی هاف‌پست نوشت و گفت در یک‌سری زمینه‌ها نظیر دست‌خط، املا و یادداشت‌برداری عملکرد بسیار عالی از خود نشان نمی‌دهد و زبان‌های خارجی را به‌سادگی یاد نمی‌گیرد.

در صفحه‌ی توییتر کوازی ایموجی یک موشک دیده می‌شود تا احتمال پیوستن او به اسپیس ایکس قوت بگیرد. فعلا نه اسپیس ایکس و نه کوازی خبر را تأیید نکرده‌اند.

ایلان ماسک اعجوبه ۱۴ ساله را در اسپیس ایکس استخدام می‌کند!

مرکیوری نیوز می‌گوید که کوازی قرار است به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در اسپیس ایکس استخدام شود. از آن‌جایی که کوازی برای زندگی مستقل بیش‌از‌حد جوان است، او و مادرش به واشینگتن نقل مکان خواهند کرد.

پیوستن به اسپیس ایکس کار بسیار مشکلی است. مؤسسه‌ی زیپیا می‌گوید تنها ۰٫۲ درصد از درخواست کار در اسپیس ایکس با موفقیت همراه می‌شود. به بیانی بهتر، ۹۹٫۸ درصد از کسانی که به دنبال استخدام در اسپیس ایکس هستند، شانس کار در این شرکت سرشناس را پیدا نمی‌کنند.

 منبع: زومیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا