لکسس ال بی اکس؛ شاسی بلند لوکس و معتبر ژاپنی فقط ۴۰ هزار دلار! (+عکس)

لکسس ال بی اکس در همان نگاه اول شبیه یک بچه سامورایی به نظر می رسد که تمامی عناصر طراحی مورد علاقه لکسس را در ابعادی فشرده همراه خود دارد. برای مثال جلوپنجره را توجه کنید که دقیقا کوچک شده طراحی مورد علاقه لکسس است و در مورد سایر بخش ها نیز همین شرایط کاملا قابل احساس است.

موبنا – تقاضای بالا در بازار جهانی برای کراس اوورهای سوپر کامپکت یا به جمع و جور موجب شده تا برندهایی مانند لکسس نیز به فکر حضور قدرتمند در این بخش باشند. پیش از این نیسان با جوک، تویوتا با سی اچ-آر، جیپ با اونجر و حتی یاریس کراس از خود تویوتا رقابت داغی را ایجاد کرده اند و ظاهرا لکسس نیز با کراس اوور LBX وارد این میدان می شود.

لکسس ال بی اکس در همان نگاه اول شبیه یک بچه سامورایی به نظر می رسد که تمامی عناصر طراحی مورد علاقه لکسس را در ابعادی فشرده همراه خود دارد. برای مثال جلوپنجره را توجه کنید که دقیقا کوچک شده طراحی مورد علاقه لکسس است و در مورد سایر بخش ها نیز همین شرایط کاملا قابل احساس است.

لکسس ال بی اکس؛ شاسی بلند لوکس و معتبر ژاپنی فقط 40 هزار دلار!

لکسس ال بی اکس از منظر ابعاد برابر با ۴۱۹۰ میلیمتر در طول، ۱۸۲۵ میلیمتر در عرض و ۱۵۴۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای خودرو نیز ۲۸۵۰ میلیمتر است. این ساختار روی رینگ های آلومینیومی ۱۸ اینچی جابجا می شود. با این ابعاد متوجه می شویم که لکسس ال بی اکس مقداری از یاریس کراس بزرگ تر است.

این شاسی بلند کوچک ژاپنی کمتر از ۱۳۰۰ کیلوگرم وزن دارد و نکته جالب اینکه امکان سفارش سامانه تمام چرخ محرک نیز برای آن در نظر گرفته شده است. در بخش جعبه دنده فقط نمونه سی وی تی ارائه می شود.

در رابطه با پیشرانه باید به تپنده ۳ سیلندر هیبرید ۱.۵ لیتری اشاره کنیم که حدود ۱۳۴ اسب بخار خروجی و ۱۸۵ نیوتن متر گشتاور دارد. خودرو طی ۹.۲ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد. شاخص یدک کشی لکسس ال بی اکس نیز حدود ۷۵۰ کیلوگرم محاسبه شده است.

 

لکسس ال بی اکس

سیستم تعلیق لکسس LBX در محور جلو از نوع مک ‌فرسون و در قسمت عقب از نوع محور پیچشی است. در تریم چهار چرخ محرک، تعلیق عقب از نوع دوبل جناغی است. در رابطه با جزئیات سیستم هیبرید اطلاعات دقیقی اشاره نشده اما ظاهرا یک موتور برقی روی محور عقب قرار خواهد گرفت.

نگاهی نیز به اطلاعات منتشره در رابطه با کابین داشته باشیم. اینجا از نمایشگر ۱۲.۳ اینچی دیجیتال برای اطلاعات کیلومتر، نمایشگر هداپ(آپشن) و همچنین یک نمایشگر ۹.۸ اینچی لمسی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی استفاده شده است.

از دیگر امکانات کابین می توان به پشتیبانی از اپل کارپلی کابلی و اندروید اوتو بی سیم، سیستم صوتی از برند مارک لوینسون با ۱۳ اسپیکر و یک ساب ووفر، پوشش چرم و آلکانتارا و… اشاره کرد.

قیمت رسمی ال بی اکس هنوز مشخص نیست اما کارشناسان معتقدند اگر لکسس این شاسی بلند را در محدوده ۳۵  هزار دلار روانه بازار کند، ارزش خرید بالایی در مقابل رقبای خود خواهد داشت. البته ارائه چنین قیمتی با توجه به هزینه های تولید ممکن است دشوار باشد اما با توجه به برچسب قیمت ۲۷ هزار دلاری یاریس کراس و همچنین ۴۱ هزار دلار برای لکسس ان اکس۳۵۰، چناچه لکسس بخواهد موفقیت ال بی اکس را تضمین کند ناچار به حفظ قیمت آن در کانال ۳۰ هزار دلار است.

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا