با این دستکش می‌توانید واقعیت مجازی را لمس کنید! (+فیلم و عکس)

یک شرکت هلندی، عرضه نسخه جدیدی از دستکش‌های خود را اعلام کرده است که به کاربران در لمس کردن اشیای واقعیت مجازی کمک می‌کنند.

موبنا به گزارش نیو اطلس، شرکت فناوری هلندی «سنس‌گلاو»(SenseGlove) از عرضه‌ دومین نسل دستکش بازخورد لمسی نوآورانه خود موسوم به «نوآ ۲»(Nova ۲) خبر داد که ادعا می‌شود اولین دستکش در نوع خود همراه با ارائه بازخورد در کف دست است.

دستکش‌های لمسی به کاربران خود امکان می‌دهند تا در جهان واقعیت مجازی، به صورت واقع‌بینانه با اشیا تعامل داشته باشند و اندازه، سفتی و مقاومت آنها را احساس کنند. علاوه بر این، آنها به کاربر خود امکان می‌دهند تا اشیای مجازی را مانند اشیای واقعی در دست بگیرند، فشار بدهند و لمس کنند.

با این دستکش می‌توانید واقعیت مجازی را لمس کنید!

نسخه پیشین این دستکش که از سال ۲۰۲۱ ارائه می‌شود، «نوآ» نام دارد و به کاربران امکان می‌دهد تا شکل‌ها و بافت‌ها را در برنامه‌های واقعیت مجازی احساس کنند. نوآ به خاطر بازخورد ارتعاشی، عملکرد و طراحی بی‌سیم جمع‌وجور خود، محبوبیت زیادی را بین بسیاری از کاربران واقعیت مجازی پیدا کرد. سنس‌گلاو با عرضه نوآ ۲، نحوه تعامل کاربران با دنیای دیجیتال را بهبود بخشیده است.

نوشته های مشابه

ادعا می‌شود که نوآ ۲، واقع‌گرایی آموزش‌ها، پژوهش‌ها و تعامل اجتماعی چندنفره را در فضای واقعیت مجازی افزایش می‌دهد. تصور کنید با یک همکار تجاری در آن سوی دنیا دست می‌دهید و احساس می‌کنید که او دست شما را فشار می‌دهد.

با این دستکش می‌توانید واقعیت مجازی را لمس کنید!

همه این کارها به لطف بازخورد تماسی فعال نوآ ۲ انجام می‌گیرند که برای شبیه‌سازی احساس در دست کاربر طراحی شده است. ادعا می‌شود هر جسمی که با کف دست کاربر تماس پیدا ‌کند، واقعی‌تر جلوه خواهد کرد؛ خواه یک قطعه میوه باشد، خواه تجهیزات آزمایشگاهی یا چرخ خودرو. نوآ ۲ اولین و تنها دستکش فشرده بی‌سیم در بازار با ویژگی بازخورد تماسی فعال خواهد بود.

«فرانک گووارتس»(Frank Goovaerts)، مدیرعامل سنس‌گلاو گفت: ما از زمان راه‌اندازی شرکت، در حال جمع‌آوری بازخوردهای مربوط به ویژگی‌های مورد نظر بوده‌ایم. یکی از ویژگی‌های درخواستی، توانایی احساس کردن بازخورد روی کف دست به همان صورتی بود که در زندگی واقعی احساس می‌شود. ما با نوآ ۲ توانسته‌ایم این ویژگی را در کنار حفظ طراحی بی‌سیم و جمع‌وجور دستکش‌ها به کار ببریم.

با این دستکش می‌توانید واقعیت مجازی را لمس کنید!

از زمان راه‌اندازی سنس‌گلاو در سال ۲۰۱۸، دستکش‌های لمسی واقعیت مجازی آن در صنایع گوناگونی مانند تولید، خودروسازی، هوافضا، ساخت و ساز، انرژی و دفاع مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

نوآ ۲ در اواخر سال ۲۰۲۳ با قیمت ۵۹۹۹ دلار در دسترس خواهد بود.

با این دستکش می‌توانید واقعیت مجازی را لمس کنید!

سنس‌گلاو با انتشار ویدیوی زیر، از عرضه نوآ ۲ در آینده خبر داد.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا