موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

این بازوی رباتیک حرکات دست شما را کپی می‌کند! (فیلم و عکس)

این بازوی رباتیک حرکات دست شما را کپی می‌کند! (فیلم و عکس)

پروژه‌ی دست مصنوعی شرکت Ultimate Robotics با تقلید حرکات دست انسان، ما را یک گام دیگر به آینده‌ی سایبرپانکی نزدیک‌تر می‌کند.

موبنا – اگر رؤیای کنترل ربات‌های غول‌پیکر و لباس‌های مکانیکی با بدن انسان را در سرتان می‌پرورانید، قطعاً از پروژه‌ی Ultimate Robots هیجان‌زده خواهید شد. این شرکت بازوی رباتیکی ساخته است که با استفاده از حرکت ماهیچه‌ها و به‌لطف حسگر سیگنال EMG موسوم‌ به uMyo کنترل می‌شود. EMG به سیگنال‌ زیست‌پزشکی گفته می‌شود که جریان‌های الکتریکی تولیدشده در ماهیچه‌ها را هنگام انقباض اندازه‌گیری می‌کند و نشان‌دهنده‌ی فعالیت‌های عصبی عضلات است.

پروژه‌ی بازوی رباتیک Ultimate Robots به‌عنوان نمونه‌ی نمایشی ساده از قابلیت‌های حسگر uMyo طراحی شده است. در این دست مکانیکی سه PCB مجزای uMyo تعبیه شده است تا حرکت فرد به‌دقت تشخیص داده شود. هر انگشت روی بازوی رباتیک دو عدد تاندون دارد و به چرخی متصل هستند که با موتورهای سروو کار می‌کند. این موتورها تعیین می‌کنند آیا انگشت دست رباتیک باز شود یا خیر.

این بازوی رباتیک حرکات دست شما را کپی می‌کند!

نکته‌ی جذاب بازوی رباتیک Ultimare Robots به uMyo ارتباط دارد؛ حسگر منبع‌بازی که به‌عنوان روشی برای دریافت ورودی کاربر طراحی شده است. این حسگر می‌تواند داده‌ها را به‌طور بی‌سیم انتقال دهد تا بسیاری از کابل‌ها را از پروژه‌ی بازوی رباتیک حذف کند. براساس اعلام سازندگان دست رباتیک، uMyo می‌تواند سیگنال‌های عضلات مختلف ازجمله بازوها، پاها، عضلات صورت و تنه را تشخیص دهد.

این بازوی رباتیک حرکات دست شما را کپی می‌کند!

به‌نوشته‌ی TomsHardware، دو حسگر uMyo روی آرنج دست رباتیک Ultimate Robots قرار دارد که سیگنال‌های ماهیچه‌ای انگشت را کنترل می‌کنند. حسگر سوم در مچ دست برای نظارت بر حرکت‌ عضلات شست استفاده می‌شود.

سیگنال‌ها سپس به Arduino هدایت و دریافت بی‌سیم سیگنال به‌لطف ماژول nRF24 امکان‌پذیر می‌شود. در مرحله‌‌ی بعد، Arduino ورودی‌ها را پردازش و دستورها را ازطریق برد درایور PCA9685 به موتورهای سروو ارسال می‌کند؛ بدین‌ترتیب بازوی رباتیک پاسخ‌های حرکتی مناسب را ارائه می‌دهد.

این بازوی رباتیک حرکات دست شما را کپی می‌کند!

 منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام