موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

وین فست؛ خودروساز ویتنامی بازار خودروی آمریکا را هدف گرفته! (+عکس)

وین فست؛ خودروساز ویتنامی بازار خودروی آمریکا را هدف گرفته! (+عکس)

در مطلب امروز سراغ وین فست وی اف8 سیتی ادیشن پلاس مدل 2023 می رویم که در آمریکا حدود 58 هزار دلار قیمت دارد. از این رو با یک محصول آسیایی ارزان قیمت سر و کار نداریم بلکه کراس اووری لوکس را ملاقات می کنیم که کار سختی در میدان رقابت 60 هزار دلاری ها دارد.

موبنا وین فست اولین خودروساز ویتنامی است که برخی از محصولات خود را در بازار آمریکا عرضه می کند. همانطور که قبلا اشاره کردیم مدل های وی اف8 و وی اف9 از کمپانی وین فست نمایندگان این خودروساز در آمریکا هستند.

همه چیز به سال 2008 میلادی باز می گردد که در نمایشگاه بین المللی خودرو پاریس 2018 یک محصول ناشناخته به نمایندگی از کشور ویتنام شرکت کرده بود که با نام “وین فست” طراحی قابل قبولی را به عنوان یک محصول تازه وارد به دنیای خودرو، ارائه می داد.

 وین فست به عنوان اولین خودروی تولید انبوه از کشور ویتنام وارد فاز تجاری تجاری تولید شده و یکی از نکات قابل توجه در رابطه با خودروی مذکور معرفی پینین فارینا به عنوان طراح آن است.

وین فست وی اف8 سیتی ادیشن پلاس

در مطلب امروز سراغ وین فست وی اف8 سیتی ادیشن پلاس مدل 2023 می رویم که در آمریکا حدود 58 هزار دلار قیمت دارد. از این رو با یک محصول آسیایی ارزان قیمت سر و کار نداریم بلکه کراس اووری لوکس را ملاقات می کنیم که کار سختی در میدان رقابت 60 هزار دلاری ها دارد.

پیش از هر چیز باید بر پیشرانه وین فست وی اف8 سیتی ادیشن پلاس تاکید داشته باشیم زیرا وسیله نقلیه پاک و مبتنی بر نیروی الکتریکی است. وین فست وی اف8 از دو موتور الکتریکی با مجموع خروجی 402 اسب بخار استفاده می کند. شاخص گشتاور نیز عدد 620 نیوتن متر را نشان می دهد. این اعداد یعنی وین فست وی اف8 در کلاس خود کراس اووری قدرتمند و قابل به نظر می رسد.

خودرو طی 5.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد که بازهم این آمار چشمگیر و قابل تحسین ارزیابی می شود.

با توجه به حضور 2 موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور برای هر محور، سامانه تمام چرخ محرک در وضعیت فعال قرار دارد و در بخش جعبه دنده نیز از نمونه تک سرعته اتوماتیک استفاده شده است.

انرژی مورد نیاز پیشرانه از باتری 82 کیلووات ساعت “لیتیم-نیکل-کبالت-آلومینیوم اکساید” تامین می شود. باتری از فناوری شارژ سریع پیشتیبانی می کند تا طی 24 دقیقه با استفاده از شارژر 160 کیلووات، ظرفیت آن از 10 به 70 درصد برسد.

این تریم وین فست حدود 2600 کیلوگرم وزن دارد و بیشینه سرعت آن 200 کیلومتر برساعت است.

وین فست وی اف8 تریم سیتی ادیشن اکو از پیشرانه 349 اسب بخاری با گشتاور 500 نیوتن متر استفاده می کند.

باتری در وضعیت شارژ کامل امکان پیمایش 300 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می دهد.

وین فست با طراحی ایتالیایی

در رابطه با طراحی وین فست وی اف8 همه چیز به پینین فارینا مربوط می شود که طبیعتا حاصل کار نیز زیبا و چشمگیر است. رینگ های آلومینیومی 20 اینچی نیز برای این تریم در نظر گرفته شده است. بدنه حجیم، الگوی متفاوت دماغه بویژه چراغ های اصلی و جزئیات باکیفیت موجب شده تا این خودرو در جلب نظر مخاطب موفق عمل کند.

کابین وین فست عناصر پیچیده ای را همراه خود ندارد اما سادگی را در شکل مناسبی با چاشنی زیبایی و خلاقیت ارائه داده است. نمایشگر بزرگ 15.6 اینچی تنظیمات سرگرمی و کنسول میانی در قسمت تعویض دنده ها نقطه اوج این معماری هستند.

مقابل راننده خبری از نمایشگر اطلاعات کیلومتر نیست که البته این رویکرد طراحی مخالفان زیادی نیز دارد اما به هر ترتیب، وین فست از نمایشگر هداپ برای این قسمت استفاده کرده است. نکته جالب آنکه اطلاعات نمایشگر هداپ اگر راننده از عینک آفتابی پلاریزه استفاده کند قابل مشاهده نیست البته می توان سرعت سنج را در نمایشگر تنظیمات سرگرمی مشاهده کرد.

وین فست وی اف8 به عنوان آپشن استاندارد مجهز به سطح 2 رانندگی خودران است که البته همچنان نیازمند ارتباط دست راننده با فرمان خواهد بود.

سطح 2 رانندگی خودران به مفهوم حضور مجموعه ای از سنسورها و قابلیت های ایمنی مانند: کروز کنترل تطبیقی، شناسایی علائم ترافیکی مسیر، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، هشدار برخورد جلو و عقب و… است.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام