تویوتا تاکوما؛ آفرودر درجه یک ژاپنی! (+عکس)

تویوتا تاکوما ۲۰۲۴ در بازار آمریکا با ۸ تریم حاضر شده که از تریم اس آر پایه آغاز می شود و در بالاترین مدل لوگوی TRD را بر سینه دارد.

موبنا تویوتا از جدیدترین آفرودر خود با نام تاکوما تریل هانتر رونمایی کرد. این جان سخت ژاپنی در واقع مدل ۲۰۲۴ پیکاپ تاکوما است که تجهیزات بیراهه نوردی اختصاصی را همراه خود دارد تا یک تریل هانتر تمام عیار باشد.

تویوتا تاکوما ۲۰۲۴ در بازار آمریکا با ۸ تریم حاضر شده که از تریم اس آر پایه آغاز می شود و در بالاترین مدل لوگوی TRD را بر سینه دارد.

تویوتا تاکوما اس آر با پیشرانه ۲.۴ لیتری توربوشارژ و ۲۲۸ اسب بخار خروجی عرضه می شود. در تریم های دیگر تاکوما میزان خروجی پیشرانه به ۲۷۸ اسب بخار افزایش دارد. در بخش جعبه دنده نیز نمونه ۸ سرعته اتوماتیک و یا ۶ سرعته دستی(در حالت آپشن) ارائه می شود. قرار دادن جعبه دنده دستی به عنوان آپشن نیز در نوع خود جالب است.

البته جعبه دنده دستی میزان خروجی پیشرانه را به ۲۷۰ اسب کاهش می دهد.

اما تاکوما در مدل ۲۰۲۴ یک برگ برنده را نیز رو می کند که پیشرانه آی-فورس مکس هیبرید ۴ سیلندر خواهد بود. این پیشرانه برابر با ۳۲۶ اسب بخار خروجی و ۶۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد. سیستم تعلیق مالتی لینک برای محور عقب نیز به عنوان آپشن پیش روی مشتریان قرار می گیرد.

تویوتا تاکوما همچنین به سیستم ترمز دیسکی جدید در هر ۴ چرخ مجهز شده است.

اما در رابطه با تریل هانتر، این تریم ویژه به طور اختصاصی برای آفرودرها طراحی شده که البته شباهت زیادی به تی آر دی پرو دارد اما یک مرحله بالاتری از تی آر دی پرو محبوب قرار دارد.

تویوتا تاکوما لیمیتد

در تاکوما تریل هانتر به جای استفاده از کمک فنرهای ۲.۵ اینچی شاکس، از یک برند استرالیایی با نام ARB استفاده شده است. سیستم تعلیق بروزرسانی شده در تریل هانتر به میزان کاملا محسوسی عملکرد و ثبات پیکاپ ژاپنی در مسیرهای ناهموار را بهبود داده است. استفاده از لاستیک های ۳۳ اینچ برند گودیر و رینگ آلومینیومی اختصاصی ۱۸ اینچی این خط داستانی پر پیچ و خم را تکمیل می کند.

تاکوما تریل هانتر در مقایسه با سایر تریم ها، حدود ۵۱ میلیمتر در قسمت جلو و ۳۸ میلیمتر در قسمت عقب از سطح زمین ارتفاع بیشتری دارد.

در قسمت بار نیز، تریم تریل هانتر تاکوما افزونه های مختلفی را همراه دارد تا از محتویات این قسمت هنگام بیراهه نوردی محافظت کند.

استفاده از فلیر پلاستیکی ضخیم و حجیم بالای گلگیرها موجب شده تا در نمای جانبی، تاکوما جدید کاملا عضلانی به نظر رسد.

تویوتا تاکوما تی آر دی اسپرت

تویوتا برای تاکوما تریل هانتر بیش از ۱۰۰ افزونه را پیش روی مشتریان قرار می دهد تا با انتخاب خود، این پیکاپ ژاپنی را شخصی سازی کنند.

خروجی اگزوز کوتاه روی ستون اول سمت راننده، پنل مخصوص قسمت بار، اینورتر ۲۴۰۰ وات AC با خروجی ۱۲ ولت و پورت های یو اس بی، ریل چراغ ال ئی دی ۲۰ اینچ جلوپنجره، کمپرسور باد و… از دیگر موارد آپشن برای تاکوما تریل هانتر هستند.

تویوتا تاکوما تی آر دی پرو

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا