موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

رئیسی: رشد اقتصاد دیجیتال از ۶/۲ به ۷/۵ درصد رسیده است

رئیسی: رشد اقتصاد دیجیتال از ۶/۲ به ۷/۵ درصد رسیده است

رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح ۷ طرح فیبر نوری گفت: برخی از کشورها به میزان درآمد نفت ما، از حوزه اقتصاد دیجیتال درآمد دارند. رشد اقتصادی در حوزه دیجیتال از ۶/۲ به ۷/۵ درصد رسیدیم اما نباید به این میزان قانع باشیم.

موبنا – سید ابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح ۷ طرح فیبر نوری گفت: تا دیروز فقط در مسیرهای علمی که دیگران ایجاد کرده بودند حرکت می‌کردیم و تلاش می‌شد که برنامه‌های تولیدشده در کشورهای دیگر را فرا بگیریم و روی دستگاههای خود پیاده کنیم.

وی افزود: در حوزه نرم افزار تلاش بسیاری شده‌ است. کشور امروز در هر سه حوزه مغز افزار، نرم افزار و سخت افزار به نقطه بسیار خوبی رسیده‌ است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مقام معظم رهبری از دولت انتظار دارند که بخش خصوصی، تشکل‌ها، فعالان حوزه‌های مختلف و نخبگان این عرصه به کار گرفته شوند. با مشارکت واقعی بخش خصوصی در انجام کارها، اندیشه و انگیزه آنها در مسیر رشد و ارتقا به کار گرفته می‌شود.

وی تاکید کرد: رقابت سالمی در جهت ارتقای کیفیت بین فعالان عرصه ارتباطات در کشور ایجاد شده. از جلوه‌های مردمی دولت این است که بخش خصوصی را پای کار بیاورد.

به گفته وی، دولت نقش هدایت، حمایت و نظارت را بر عهده دارد.

 

رئیس‌جمهور گفت: برخی از کشورها به میزان درآمد نفت ما، از حوزه اقتصاد دیجیتال درآمد دارند. رشد اقتصادی در حوزه دیجیتال از ۶/۲ به ۷/۵ درصد رسیدیم اما نباید به این میزان قانع باشیم. در شبکه ملی اطلاعات تا قبل از دولت سیزدهم، ۲۳ درصد رشد داشتیم اما اکنون به ۶۰ درصد رسیده‌است

وی تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات به میزانی که از دقت آن کاسته نشود باید تسریع یابد و به سرانجام برسد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: طبق آمارها، دولت الکترونیک تا ۳۰ درصد رشد داشته‌ اما افزایش آن را ندیدیم. کشورهای مختلف در هوشمندسازی نظام اداری در حال رقابت با هم هستند.۹۵ درصد دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند متصل شده‌اند اما فقط ۵۰ درصد فعالیت‌شان در این سامانه به‌صورت هوشمند انجام می‌شود که میزان کمی است.

رئیسی تاکید کرد: حداکثر ظرف یک‌ماه آینده تمام دستگاه‌ها به سامانه دولت هوشمند بپیوندند و هیچ‌دستگاهی در این سامانه غایب نباشد.

وی با اشاره به اهمیت پیشرفت در عرصه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تا چندی قبل در عرصه فناوری ارتباطات صرفا مصرف کننده بود اما امروز با تلاش مجاهدانه دانشمندان جوان کشور در حوزه‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و مغزافزاری به پیشرفت‌های بسیار خوبی رسیده‌ایم.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: : بالارفتن سرعت و کیفیت در دسترسی به اطلاعات برای مردم حائز اهمیت است. بسیاری از خدمات در حال حاضر در بستر سامانه‌های الکترونیکی به مردم ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام