موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

اردستانی‌ها از فیبر نوری استقبال نکردند

اردستانی‌ها از فیبر نوری استقبال نکردند

رئیس اداره مخابرات اردستان ضمن اشاره به تخصیص ۱۲۰ میلیارد تومان تجهیزات زیربنایی در منطقه گفت: فیبر نوری در اردستان مورد استقبال شهروندان قرار نگرفته است.

موبنا – حمیدرضا ترکیان ظهر امروز به مناست روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در نشست خبری اظهار داشت: محدودیت‌هایی در اینترنت وجود داشته که تا حدودی سرعت را کاهش داده و امسال پروژه بزرگ طرح فیبر نوری با نام «نجما» در حال اجراست و اردستان دو سال جلوتر بود و بعضی نقاط این شهرستان که پتانسل آن را دارد امسال اجرا خواهد شد اما با توجه به اجرای فیبر نوری در اردستان استقبال خوبی نشده و فقط 30 درصد از آن استقبال شده است.

رئیس اداره مخابرات شهرستان اردستان گفت: بسترهای شبکه تلفن همراه از سال93 و 94 تا کنون خیلی ارتقاء یافته که سه نسل تلفن همراه را در اردستان پشت سر گذاشتیم و سرعت دیتا که خیلی ضعیف بود الان در وضعیت خوبی قرار دارد و سرعت 70 مگ را به راحتی پشتیبانی می‌کند و در شبکه ثابت و اینترنت آن ارتقاءها را داشته‌ایم.

وی گفت: در سال98 تمام نقاط شهرستان اردستان که امکان دریافت اینترنت تلفن ثابت را داشتند پوشش 100 درصدی ADSL حتی در روستاها انجام شد و از سال 98 VDSL هم راه‌اندازی شد که همه مشترکین از این امکان برخوردار هستند.

وی ابراز داشت: نزدیک به 20 میلیارد ریال در دو سال گذشته هزینه شده است تا بهینه‌سازی ارتباطات کنیم تا کیفیت ارتباط را شاهد باشیم و به فکر درآمد نبوده‌ایم و این سرویس در پنج نقطه واگذاری داریم و دارای امتیازات زیادی است که اول سرعت آن تا100 مگ بالا می‌رود.

ترکیان با بیان اینکه فیبر نوری یعنی اینکه اینترنت از مخابرات تا درب منزل مشترک است، افزود: شهرستان اردستان اولین شهر استان اصفهان بود که فیبر نوری در آن اجرا شده و از سال 95 این طرح فراهم شد که این موضوع محدودیتی ندارد و تا 200 مگ پهنای باند را می‌توانیم ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: پروژه‌های ارتباطی خوبی در روستاها اجرا شده که منابع تقریبا به صورت یکسان اجرا شده و سایت‌های تلفن همراه در هفت سال گذشته دو برابر شده که نزدیک به 30 مورد بود اما الان بیش از 60 سایت تلفن همراه در شهرستان اردستان فعال است و گستردگی آن در کل این شهرستان است.

ترکیان با بیان اینکه کل روستاهای شهرستان اردستان تلفن ثابت و اینترنت دارد، گفت: برای اجرای یک سایت تلفن همراه بالغ بر 120 میلیارد ریال هزینه دارد که ما در این دو سال گذشته فقط هفت مورد سایت در مناطق روستایی نصب کردیم که با این توسعه‌ها در موضوع کرونا خود را نشان داد و تقریبا پنج سایت نیاز ارتقاء به 3G دارد و بالغ بر 98 درصد از مناطق شهرستان اردستان زیر پوشش اینترنت قرار دارد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان اردستان با اشاره به اینکه بیش از 120 میلیارد تومان برای تجهیز زیربنایی مخابراتی مردم در چند سال گذشته هزینه شده است، افزود: اجرای فیبر نوری بیش از 50 کیلومتر برای شهرهای زواره و مهاباد بوده و بخشی از شهر اردستان و ادارات را به فیبر نوری وصل کردیم و نگاه مدیریت شهری هم در این زمینه مثبت بوده و با ما همکاری داشته‌اند.

وی بیان کرد: شهرستان اردستان بیش از 25هزار مشترک تلفن ثابت دارد و نزدیک به 9هزار مشترک اینترنت هم داریم و کل شهرستان اردستان در سال 98 زیرپوشش بوده و مشترکان همراه اول هم بیش از 55 هزار نفر در اردستان بوده که با جاجایی‌های انجام شده این آمار بیشتر خواهد بود.

وی افزود: هر سال 27 اردیبهشت به مناست روز جهانی ارتباطات بوده و روز روابط عمومی آن ابداعی ما ایرانی‌ها است که با یکدیگر تلفیق شده و شعار امسال با شعار «توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه یافته از طریق فناوری ارتباطات و اطلاعات» است که خیلی موضوعات در حال حاضر نیروی انسانی در آن دخیل نیستند.

 منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام