کنا ۲۰۲۴ الکتریکی؛ محصول رقابتی هیوندای در بازار کراس اوورها (+عکس)

کنا ۲۰۲۴ در بازار آمریکا ۳ تریم خواهد داشت. تریم الکتریکی کنا و مدل پایه از بسته باتری ۴۸.۶ کیلووات ساعت استفاده می کند که برد حرکتی ۳۱۷ کیلومتر را ممکن می سازد. تریم بالاتر از باتری ۶۴.۸ کیلووات ساعت استفاده می کنند که دامنه حرکت خودرو را به ۴۱۸ کیلومتر افزایش می دهد.

موبنا – هیوندای اخیرا از کنا مدل ۲۰۲۴ رونمایی کرده است. کنا را همواره با جسارتی که در طراحی همراه خود داشت، به خاطر می آوریم زیرا هنگامی که نسل اول آن در سال ۲۰۱۷ معرفی شد میزبان جزئیات خاصی در طراحی بود که برای آن دوران جسورانه محسوب می شد، بویژه چراغ های اصلی آن که بسیار باریک طراحی شده بودند.

قبلا تصاویر استودیو از کنا ۲۰۲۴ الکتریکی را منتشر کردیم که اینجا در دسترس قرار دارد. اکنون تصاویر واقعی این خودرو را مشاهده می کنید.

اکنون هیوندای مدل ۲۰۲۴ کنا را پیش روی طرفداران خود قرار داده است که همچنان بدنه حجیم یا به اصطلاح چانکی دارد اما چراغ های اصلی جلو تقریبا تبدیل به یک خط نورانی شده اند. جلوپنجره عملا دیگر وجود ندارد و با یک سطح یکپارچه در این قسمت روبرو هستیم.

با توجه به اطلاعات ارائه شده، کنا ۲۰۲۴ در بازار آمریکا ۳ تریم خواهد داشت.

تریم الکتریکی کنا و مدل پایه از بسته باتری ۴۸.۶ کیلووات ساعت استفاده می کند که برد حرکتی ۳۱۷ کیلومتر را ممکن می سازد. تریم بالاتر از باتری ۶۴.۸ کیلووات ساعت استفاده می کنند که دامنه حرکت خودرو را به ۴۱۸ کیلومتر افزایش می دهد.

کنا 2024 الکتریکی؛ محصول رقابتی هیوندای در بازار کراس اوورها (+عکس)

سیستم باتری از فناوری شارژ سریع ۴۰۰ ولت پشتیبانی می کند تا ظرفیت باتری طی ۴۳ دقیقه از ۱۰ به ۸۰ درصد برسد. در تمامی تریم های الکتریکی خبری از سامانه تمام چرخ محرک نیست زیرا تپنده الکتریکی کنا با محور جلو در ارتباط است.

هیوندای کنا ۲۰۲۴ الکتریکی

کنا ۲۰۲۴ در مقایسه با مدل قبلی خود، برابر با ۶۰ میلیمتر در فاصله بین محورها بزرگتر شده و به ۲۶۶۰ میلیمتر در این شاخص رسیده است. طول خودرو نیز ۱۴۵ میلیمتر بیشتر است و به ۴۳۵۰ میلیمتر رسیده است. این وضعیت در عرض نیز با مشاهده می شود که این شاخص عدد ۱۸۲۵ میلیمتر را ثبت کرده است. ارتفاع کراس اوور کنا نیز برابر با ۱۵۸۰ میلیمتر است.

رینگ های استاندارد آلومینیومی در اندازه ۱۹ اینچی نصب می شوند.

پیشرانه تریم پایه ۱۵۴ اسب بخار خروجی و ۲۵۵ نیوتن متر گشتاور دارد. در نمونه قدرتمندتر نیز پیشرانه همین گشتاور وجود دارد اما خروجی پیشرانه ۲۱۴ اسب بخار است.

کنا ۲۰۲۴ الکتریکی از نمایشگرهای ۱۲.۳ اینچی در قابی یکپارچه استفاده می کند که در محصولات دیگر هیوندای نیز این ترکیب استفاده شده است.

قیمت کنا ۲۰۲۴ الکتریکی از ۳۵ هزار دلار آغاز می شود.

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا