تحول جدی در موتور جست‌وجوی گوگل

گوگل قصد دارد موتور جست‌وجوی خود را با چت هوش مصنوعی و کلیپ‌های ویدیویی ارتقا دهد.

موبنا – به گزارش رویترز، وال استریت ژورنال روز شنبه گزارش داد که گوگل قصد دارد موتور جست‌وجوی خود را شخصی‌سازی‌ کند.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که برنامه‌های هوش مصنوعی مانند چت‌جی‌پی‌تی به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند و یک فناوری‌ را برجسته می‌کنند که می‌تواند نحوه عملکرد کسب‌وکارها و جامعه را تغییر دهد.

این شرکت قصد دارد به عنوان بخشی از این تغییر، صدای انسان را به سیستم جستجو اضافه کند. وال‌استریت‌ژورنال به نقل از افراد آشنا با این موضوع افزود: انتظار می‌رود گوگل در کنفرانس سالانه خود در هفته آینده، ویژگی‌های جدیدی را ارائه کند که به کاربران امکان می‌دهد با یک برنامه هوش مصنوعی مکالمه کنند.

بعد از معرفی ربات چت گفت و گو توسط شرکت اپن‌ای‌آی و توجه کاربران زیادی به آن، شرکت های مختلف تلاش کردند تا از این مسابقه عقب نمانند در همین راستا گوگل اعلام کرد که ربات گفت و گوی هوش مصنوعی خود با نام بارد را به‌روزرسانی می‌کند تا به کاربر کمک کند کدی را برای توسعه نرم‌افزار بنویسند.

این شرکت علاوه بر توسعه ویژگی های مختلف، مشغول توسعه یک چت بات است که می تواند سوالات مهندسی نرم افزاری را پاسخ دهد و کد بنویسد. همچنین گوگل ویژگی هایی را آزمایش کرده که به افراد اجازه می دهد با کمک یک چت بات سخنگو، موسیقی را جستجو کند.

 منبع: فارس 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا