سهم بازار ارتباطی و اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه تا پایان ۱۴۰۱ ثابت ماند

سهم بازارهای «ارتباطی» و «اینترنتی» اپراتورهای تلفن همراه تا پایان سال ۱۴۰۱ به شرح همراه اول ۵۳ درصد، ایرانسل ۴۳ درصد و رایتل ۴ درصد اعلام شد که نسبت به فصل پاییز ۱۴۰۱ ثابت ماند.

موبنا – تازه‌ترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت حاکم بر صنعت ارتباطات کشور مربوط به بازه زمانی سه ماهه چهارم ۱۴۰۱ (فصل زمستان) منتشر و در مهم‌ترین بخش آن به وضعیت «اپراتورهای تلفن همراه» رسیدگی شده است.

براساس این گزارش شیب مجموع خطوط فعال دائمی و اعتباری صعودی بوده که حاکی از فعالسازی بیشتر خطوط تلفن همراه در این بازه زمانی به نسبت فصول قبلی سال ۱۴۰۱ است.

در شرایطی که «ضریب نفوذ» خطوط فعال دائمی و اعتباری با ۳ درصد رشد در فصل زمستان ۱۴۰۱ به ۱۷۵ درصد رسیده، درصد «سهم بازار» اپراتورهای تلفن همراه کشور به نسبت فصل پاییز ۱۴۰۱ ثابت مانده است.

سهم بازار ارتباطی و اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه تا پایان ۱۴۰۱ ثابت ماند

همراه اول با بیش از ۷۸.۳ میلیون مشترک فعال، همچنان دارنده سهم بازار ۵۳ درصدی حوزه ارتباطات سیار بوده است.

ایرانسل نیز با بیش از ۶۴.۲ میلیون مشترک فعال، دارنده سهم بازار ۴۳ درصدی باقیمانده است.

در نهایت رایتل هم با بیش از ۵.۵ میلیون مشترک فعال، سهم بازار ۴ درصدی را اختیار کرده است.

این در حالیست که «سهم بازار» مشترکان فعال تلفن همراه در «پاییز ۱۴۰۱» نیز هر چند با تعداد مشترکان فعال کمتر برای هر اپراتور، به همین شکل همراه اول ۵۳ درصد، ایرانسل ۴۳ درصد و رایتل ۴ درصد بوده است.

گفتنی است سهم بازار «مشترکان اینترنت پرسرعت همراه» نیز در سه ماهه پایانی سال ۱۴۰۱ به شرح همراه اول ۵۳ درصد، ایرانسل ۴۳ درصد و رایتل ۴ درصد بوده است و در مجموع طی مدت یک ساله ۹.۷۱ درصد رشد در این شاخص مشاهده می‌شود.

سهم بازار ارتباطی و اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه تا پایان ۱۴۰۱ ثابت ماند

این در حالیست که ۵۱ درصد «تعداد سایت‌های فیزیکی شبکه ۴G» کشور در اختیار همراه اول، میزان ۴۲ درصد در اختیار ایرانسل و ۷ درصد در اختیار رایتل است.

 منبع: فارس
دکمه بازگشت به بالا