تیک آبی به جی‌میل رسید

گوگل، جدیدترین پلتفرم آنلاینی شد که علامت احراز هویت تیک آبی را با دغدغه مقابله با حملات فیشینگ و هرزنامه ای، برای سرویس ایمیل خود معرفی می کند.

موبنا – تیک آبی در ابتدا تنها برای عده معدودی از کاربران جی‌میل قابل دسترس خواهد بود اما این اقدام، با دغدغه امنیت کاربران و در راستای ادامه مقابله گوگل با حملات فیشینگ، هرزنامه و کلاهبرداری های دیگر انجام می شود.

پیش از این اقدام، امکان تائید لوگو حدود دو سال پیش توسط گوگل عرضه شد و به کاربران جی‌میل امکان می‌دهد تا روی “علامت تیک” بزنند تا تایید کند که این شرکت، مالک دامنه مشخص شده است.

گوگل در ژوییه سال ۲۰۲۱، فناوری “شاخص های برند برای شناسایی پیام” (BIMI) را عرضه کرد که از آن زمان به کاربران اجازه داده است از یک لوگوی شرکت تائید شده به جای آواتار جی‌میل استفاده کنند. این مهر تائید، فقط برای دارندگان دامنه که از فناوری BIMI استفاده می کنند، موجود است و دارندگان حساب عادی سرویس جی‌میل نمی توانند از آن استفاده کنند.

با این حال، پشتیبانی از BIMI و علامت تیک آبی به همه نسخه های جی‌میل شامل حساب های ورک اسپیس و شخصی در صورتی که  از این معیار برخوردار باشند، گسترش پیدا خواهد کرد.

عرضه تیک آبی جی‌میل آغاز شده و کاربران می توانند به زودی و در آینده نزدیک، علامت های تیک آبی را در ایمیل های شرکت ها مشاهده کنند.

در به روزرسانی بلاگ گوگل ورک اسپیس آمده است: احراز هویت قوی ایمیل، به کاربران و سیستم های امنیتی ایمیل کمک می کنند هرزنامه را شناسایی و متوقف کرده و همچنین به ارسال کنندگان ایمیل کمک می کند از اعتماد برند، نهایت استفاده را ببرند. این امر، اعتماد به منابع ایمیل را افزایش داده و اکوسیستم ایمیل بهتری برای همه ایجاد می کند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، با این حال، همچنان به کاربران اینترنت توصیه می شود تنها به اقداماتی نظیر تیک آبی اکتفا نکنند و در دورانی که کارکنان بیشتری دورکاری می کنند و کلاهبرداری های ایمیل خلاقانه تر و کارآمدتر می شوند، هوشیاری خود را حفظ کنند.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا