وولینگ بینگو؛ خودرو ارزان قیمت و قابل توجه بازار چین (+عکس)

از نظر طراحی باید وولینگ بینگو را جز بهترین خودروهای کوچک هاچ بک بازار چین بدانیم که نه تنها نقص شاخصی ندارد بلکه زیبا و جذاب هم به نظر می رسد.

موبنا بینگو نام خودرو جدید برند وولینگ است که به عنوان یک چهارنفره الکتریکی هاچ بک وارد میدان رقابت با دیگر ارزان قیمت های بازار چین شده است. این خودرو که تحت ائتلاف سایک-جنرال موتورز-وولینگ تولید می شود از ۱۱۲۴۰ دلار تا ۱۶۵۸۰ دلار قیمت دارد.

از نظر طراحی باید وولینگ بینگو را جز بهترین خودروهای کوچک هاچ بک بازار چین بدانیم که نه تنها نقص شاخصی ندارد بلکه زیبا و جذاب هم به نظر می رسد.

وولینگ بینگو از منظر ابعاد برابر با ۳۹۵۰ میلیمتر در طول، ۱۷۰۸ میلیمتر در عرض و ۱۵۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۲۵۶۰ میلیمتر است. وزن خالص خودرو ۹۹۰ کیلوگرم گزارش شده است.

وولینگ بینگو؛ 11 هزار دلار برای (+عکس)

وولینگ بینگو از تک موتر الکتریکی در ارتباط با محور جلو استفاده می کند. برای این خودرو ۲ تریم در نظر گرفته شده که شامل مدل های مجهز به موتور الکتریکی ۴۱ و ۶۸ اسب بخاری می شود. گشتاور نیز به ترتیب ۱۱۰ و ۱۵۰ نیوتن متر است.

بیشینه سرعت در هر دو تریم ۱۰۰ کیلومتر برساعت است. انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی از باتری لیتیم آهن فسفات تامین می شود که در دو ظرفیت ۱۷.۳ کیلووات ساعت و ۳۱.۹ کیلووات ساعت قابل سفارش است. برد حرکتی نیز به ترتیب ۲۰۳ و ۳۳۳ کیلومتر محاسبه شده است.

وولینگ بینگو 

در طراحی وولینگ بینگو می توان شباهت هایی با بیتل فولکس واگن هم مشاهده کرد. به نظر می رسد این محصول بیشتر بانوان را به عنوان مشتری اصلی خود هدف گذاری کرده است.

درگاه پورت شارژ باتری در گلگیر جلو سمت راست جانمایی شده است.

تم دو رنگ برای بدنه در نظر گرفته شده که مشتریان می توانند رنگ سقف را سفید یا سیاه انتخاب کنند.

وولینگ بینگو؛ 11 هزار دلار برای (+عکس)

داخل کابین و در تریم پرچمدار دو نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی، سیستم‌عامل لینگ OS، ریموت استارت، ورود بدون کلید، نگهدارنده فنجان، تعویض دنده چرخشی و… جلب نظر می کنند. در تریم پایه از یک نمایشگر دیجیتال پشت فرمان استفاده شده است

در بخش ایمنی نیز می توان به سیستم پارک اتوماتیک، پایداری الکترونیکی، سنسورهای برخورد و بدنه تقویت شده اشاره کرد.

 منبع: عصرایران
دکمه بازگشت به بالا