موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

در سریع‌ترین زمان ممکن خودرو خود را بفروشید

راهنمای کامل + 7 نکته طلایی نوشتن آگهی فروش خودرو براساس قوانین 1402

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی تغییراتی در آگهی‌ها ایجاد شده است و همه می‌دانید که اگر خودرویی برای فروش دارید، بهتر است که با نحوه نوشتن آگهی برای خودرو در اینترنت بیشتر آشنا شوید.

در گذشته اگر قرار بود خودرویی را خریداری کنید، از طریق دوست و همسایه‌ها این کار را انجام می‌دادید، اما این روزها با وجود فضای آنلاین بهتر است که از طریق آگهی‌های اینترنتی، خودروی مورد نظر خود را پیدا کرده و با بررسی‌های لازم برای بازدید خودرو اقدام کنید. نوشتن آگهی برای خودرو به بهترین شکل ممکن در این مقاله آموزش داده می‌شود و درباره اهمیت سلامت معامله خودرو و طرز نوشتن توضیحاتی که باید ارائه شود صحبت می‌کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

 

تعیین فضاهای مشخص برای درج آگهی فروش ماشین

قبل از اینکه با نوشتن آگهی برای خودرو آشنا شوید، باید بدانید که در کدام فضای آنلاین می‌خواهید آگهی خود را ثبت کنید. سایت‌های مختلف مانند دیوار، باما و شیپور جزء سایت‌هایی هستند که به عنوان رابط بین خریدار و فروشنده عمل می‌کنند. کافی است که در این سایت‌ها عضو شوید و برای خودروی خود آگهی فروش ثبت کنید. همچنین توجه کنید که در برخی از مواقع ممکن است ثبت آگهی با هزینه همراه باشد که قبل از ایجاد آگهی به اطلاع شما خواهد رسید.

دقت داشته باشید که در بستر‌های آنلاین، روزانه تعداد زیادی آگهی فروش خودرو ثبت می‌شود و برای اینکه آگهی فروش شما دیده شود، نیازمند نوشتن یک آگهی خوب برای فروش خودرو خواهید بود. در ادامه نکات مهمی‌ از طرز نوشتن آگهی برای فروش ماشین را عنوان خواهیم کرد.

اثرگذاری آگهی خوب در فروش خودرو

 

نکات مهم در نوشتن آگهی برای خودرو

در هر آگهی باید به مزیت‌ها و نکاتی اشاره شود تا بتوان اطمینان مشتری را جلب کرده و آگهی منجر به خرید شود. نکات مهم در نوشتن یک آگهی خوب خودرو به دسته بندی‌های مختلف تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 • عنوان مناسب آگهی خودرو
 • عکس‌های واضح از زاویه‌های مختلف
 • توصیف ویژگی‌های خودرو
 • ارائه اطلاعات برای مشخصات فنی
 • تاریخ اعتبار بیمه و معاینه فنی
 • قیمت منصفانه
 • اطلاعات برقرای تماس

 

عنوان مناسب آگهی خودرو

همه ما هنگامی‌ که به یک دکه روزنامه فروشی می‌رویم، ابتدا مجذوب عنوان و عکس یک مجله یا روزنامه خواهیم شد. در نتیجه مهم است که هنگام نوشتن آگهی برای خودرو به عنوان آن اهمیت داده شود و اطلاعات کاملی از آن بیان شود. اینکه تنها بگوییم «ماشین ۲۰۶» به طور حتم نمی‌تواند اطلاعات صحیحی را در اختیار مشتری قرار دهد و ممکن است که مشتری حتی آگهی شما را باز هم نکند، اما اگر در عنوان خودرو بنویسم «خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل سال ۱۳۹۰ رنگ سفید» به طور حتم مشتری هدف خود را پیدا خواهد کرد و آگهی دیده می‌شود.

 

عکس‌های واضح از زاویه‌های مختلف

همان‌طور که اشاره شد، عکس یکی از نکات مهم برای دیده شدن آگهی و نوشتن یک آگهی خوب برای فروش خودرو است. هرچه عکس‌های خودرو در زوایای مختلف ثبت شوند، به طور حتم حس بهتری به خریدار القا می‌شود. اینکه خریدار ماشین، تصاویر با کیفیت‌تر را مشاهده کند به طور حتم در خرید آن اثر خواهد گذاشت. اگر تصویر خودروی شما واضح نباشد،  خریدار نمی‌تواند سلامت بدنی و رنگ خودرو را تشخیص دهد. از این رو بهتر است که در یک فضای مناسب و با نور کافی برای عکاسی از بدنه خودروی خود اقدام کنید.

نکته مهم دیگر در عکاسی از خودرو این است که از زاویه‌های مختلف داخل یا خارج خودرو عکس گرفته شده و با ترتیب بارگذاری شود تا حس بهتری به خریدار القا شود.

 

توصیف ویژگی‌های خودرو

توصیف دقیق ویژگی‌های خودرو

در صورتی که قسمت عکاسی از خودرو را به خوبی سپری کرده باشید در این بخش کار کمتری خواهید داشت. با قانع شدن بیننده از تصاویر، به طور حتم حالا وقت خواندن اطلاعات و ویژگی‌های خودرو است. در این بخش باید از ویژگی‌ها و آپشن‌های خودرو خود صحبت کنید. البته دقت داشته باشید که در هیچ یک از قسمت‌های نوشتن آگهی برای خودرو اغراق نداشته باشید تا در بازدید حضوری دچار دردسر نشوید.

حتی می‌توان برخی از ویژگی‌های منفی خودرو را هم در این قسمت متذکر شد. به طور مثال اگر خودروی شما چند خط و خش دارد بهتر است که در کنار نکات مثبت خودرو، این موضوع هم ذکر شود تا خریدار به درستی احساس کند که در آگهی ماشین صداقت وجود دارد.

 

ارائه اطلاعات برای مشخصات فنی

در بخش مشخصات فنی، باید اطلاعاتی درباره تیپ خودرو، مشخصات موتور و بدنه را ذکر کرد. بهتر است که قبل از فروش خودروی خود یکبار معاینه فنی خودرو را انجام دهید تا در صورت بروز مشکلات فنی در صدد برطرف کردن آن‌ها باشید. معاینه فنی شامل بازرسی ظاهری، آزمون آلایندگی، بررسی کمک فنرها، تست ترمز، آزمون سیستم تعلیق، سلامت چراغ‌ها و هم راستایی چرخ‌ها خواهد بود. در ادامه بخش مشخصات فنی خودرو بهتر است که هرگونه مشکل و ایراد را عنوان کرد تا تصمیم گیری برای خریدار و بیننده راحت‌تر باشد؛ همچنین در صورت بروز مشکل هنگام عقد قرارداد، دیگر مشکلات احتمالی ابطال قرارداد و دردسرهای دیگر وجود ندارند.

 

تاریخ اعتبار بیمه و معاینه فنی

بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر خریداری به آن توجه خواهد کرد. همچنین داشتن معاینه فنی خودرو باعث می‌شود که اطمینان خریدار بیشتر شود. در نوشتن آگهی برای خودرو باید دقت شود که نوشتن انقضای بیمه شخص ثالث و تاریخ تمدید بیمه شخص ثالث خودرو  بسیار اهمیت دارد و باعث می‌شود که مشتری قیمت خودرو را با احتساب اعتبار بیمه‌نامه در نظر بگیرد. در بخش معاینه فنی هم اگر برای تعویض قطعات اقداماتی انجام داده‌اید، بهتر است قطعات تعویضی را عنوان کرده و یک لیست از آن ارائه کنید.

 

قیمت منصفانه

بهتر است که قبل از قیمت گذاری در سایت‌های فروش خودرو، جستجویی داشته باشید تا محدوده قیمتی خودروی خود را بدانید. شما تنها در صورتی می‌توانید در نوشتن آگهی برای خودرو قیمت بالاتری را در نظر گیرید که مزیت‌های خودروی شما به قدری باشد که بیننده آگهی شما این احساس را داشته باشد که پول را برای خرید قابلیت‌های خودرو پرداخت می‌کند. البته که توصیه می‌شود برای قیمت گذاری بهتر از یک کارشناس خودرو کمک بگیرید.

 

اطلاعات برقرای تماس

اگر تمام مراحل گفته شده برای یک آگهی فروش خودرو را رعایت کرده باشید، حال نوبت این است که اطلاعات خود را در اختیار بیننده آگهی قرار دهید تا در زمان کوتاهی بتواند با شما در ارتباط باشد و در صورت لزوم سوالات خود را با شما در میان بگذارد. همچنین بهتر است که زمان مشخصی برای برقراری تماس در نظر گرفت تا برنامه ریزی مناسبی برای پاسخ خود داشته باشید. می‌توانید یک شماره موبایل و یک شماره ثابت برای آگهی خودرو در نظر بگیرید تا برقراری تماس با شما راحت‌تر شود. البته که برخی از پلتفرم‌های ثبت آگهی خودرو هم بستر چت آنلاین را در اختیار افراد قرار می‌دهند که همین موضوع هم می‌تواند ارتباط را تسریع کند.

 

اهمیت خلاقیت در نوشتن آگهی برای خودرو

همانطور که توضیح داده شد، نوشتن یک آگهی خوب برای فروش خودرو، مستلزم این است که نکات مختلفی رعایت شود؛ اما، چه چیزی باعث می‌شود که یک آگهی بیشتر دیده شود؟ به طور حتم داشتن خلاقیت کمک زیادی به فروش خودرو خواهد نمود. اینکه شما برای خودروی خود یک ویدئو خلاقانه درست کنید علاوه بر اینکه اطلاعات بیشتری به بیننده می‌دهد می‌تواند احتمال فروش خودرو را هم افزایش دهد. حتی می‌توانید با سایت‌های مختلف تبلیغاتی قراردادی داشته باشید تا ویدئوی خودروی شما تکثیر شده و افراد بیشتری آن را ببینند. با این کار در حقیقت شما نوعی تبلیغ نویسی انجام داده‌اید که احتمال دیده شدن محصول شما را افزایش داده است. در صورتی که برای نوشتن آگهی فروش خودروی خود نیاز به اطلاعات بیشتر دارید به https://bimeh.com/mag/car-selling-ad-writing/ مراجعه نمایید.

 

نکات نوشتن آگهی برای خودرو

 • از اغراق بپرهیزید!

برخی افراد هنگام نوشتن آگهی برای خودرو یکسری کلمات و اصطلاحات استفاده می‌کند که ضرورتی ندارد و بیشتر باعث می‌شود وقت خودشان را تلف کنند. اینکه در متن آگهی اغراق شود به طور حتم به شعور خواننده آگهی توهین می‌شود. نوشتن جملاتی مانند “خودرو لای زرورق بوده” می‌تواند تا حدود زیادی کنایه آمیز و مسخره باشد. از این رو توصیه می‌شود که به هیچ وجه درباره ویژگی‌ها یا تیتر نویسی‌های آگهی‌های خودرو اغراق نکنید.

 • نگاه کلی به نکات کلیدی در نوشتن آگهی برای فروش ماشین

برای اینکه یک جمع بندی در مورد نکاتی که گفته شد داشته باشیم و نکات کوچک دیگری هم به مطالب قبلی اضافه کنیم، در این یک نگاه کلی به نکات مهم درج آگهی فروش خودرو می‌پردازیم. مواردی که بهتر است در زمان ثبت آگهی فروش ماشین به آن توجه کنید شامل موارد زیر است:

 • در تمامی صحبت‌ها و ارائه اطلاعات صادق باشید.
 • بازار هدف خود را بشناسید. به عنوان مثال، اگر قصد فروش اتومبیل به جوانانی که برای بار اول می‌خواهند ماشین بخرند را دارید، عاقلانه است که این واقعیت را برجسته کنید که انواع خاصی از خودروها وجود دارند که برای جوانان مناسب‌تر هستند.
 • جزئیات مهم در مورد وضعیت خودرو را با استناد به گزارش‌هایی مثل معاینه فنی یا کارشناسی خودرو (رنگ و موتور وسیله نقلیه) برجسته کنید.
 • شکل ظاهری و نحوه کار وسیله نقلیه را شرح دهید.
 • آپشن‌ها و ویژگی‌های ماشین را با اولیت درج کنید.
 • توضیحات را کوتاه و روان به همراه جزئیات بنویسید.
 • توضیحات را طوری بنویسید که انگار مشغول مکالمه در مورد وسیله‌نقلیه‌تان با شخص دیگری هستید.
 • از کلمات شفاف و ساده استفاده کنید که خریداران متوجه شوند.
 • هنگام نوشتن آگهی برای فروش ماشین، همیشه متن توضیحات را یک بار دیگر بخوانید و اشکالات را ویرایش کنید.

 

خودروی خود را در فضای آنلاین به فروش برسانید!

درست است که فضای آنلاین باعث شده تبلیغات و آگهی‌های خرید و فروش بیشتر دیده شوند اما باید بدانید که همین موضوع می‌تواند در صورت رعایت نشدن الگوهای نوشتاری شما را با دردسر روبه‌رو کند. استفاده از فضای آنلاین باعث شده که همه افراد بتوانند آگهی خودرو خود را در این فضا ثبت کنند اما آیا همه افراد هم می‌توانند خودروی خود را در این فضا به فروش برسانند؟

نوشتن آگهی برای خودرو موضوعی است که اگر با آن آشنا نباشید، شاید مدت زمان بیشتری را برای فروش خودروی خود منتظر بمانید. از این رو توصیه می‌کنیم که دوباره نکات گفته شده در متن را مطالعه کنید تا در نوشتن یک آگهی خوب متبحر شوید.

منبع : سایت بیمه (https://bimeh.com/)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام