موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

موفاسا شاسی بلند جدید هیوندای با نامی از یک انیمیشن معروف! (+عکس)
شیرشاه در چین/

موفاسا شاسی بلند جدید هیوندای با نامی از یک انیمیشن معروف! (+عکس)

اگر موفاسا و معنی آن برایتان عیجب به نظر می رسد و جای کنجکاوی دارد باید بگوئیم این نام پدر سیمبا، شیر قهرمان انیمیشن معروف دیزنی در سال 1994 با عنوان شیرشاه است!

موبنا هیوندای یکی از کمپانی های فعال در بازار خودرو چین است که تحت پیمان تجاری پکن هیوندای موتور با بایک چین همکاری دارد. سهم هر یک از طرفین در این پیمان 50 درصد است و تاریخ آغاز آن نیز به سال 2002 میلادی باز می گردد.

این مجموعه در جدیدترین رویداد خبری خود از شاسی بلند موفاسا رونمایی کرده که به طور رسمی نیز قرار است در نمایشگاه خودرو شانگ های 2023 حاضر شود.

هرچند اطلاعات دقیق موفاسا توسط هیوندای ارائه نشده اما منابع آگاه به ابعاد این کراس اوور اشاره داشته اند بدین ترتیب که 4475 میلیمتر در طول، 1850 میلیمتر در عرض و 1665 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها 2680 میلیمتر و وزن خالص 1464 کیلوگرم است. این ابعاد شباهت زیادی به ابعاد هیوندای توسان(نسخه فاصله بین محورهای کوتاه) دارد که در بازار اروپا به فروش رسید.

به نظر می رسد که هیوندای از پیشرانه قدیمی 2 لیتری تنفس طبیعی خود برای موفاسا استفاده کند. خروجی این قلب تپنده 4 سیلندر برابر با 160 اسب بخار است و خبری از سامانه تمام چرخ محرک هم نیست.

هیوندای موفاسا Hyundai Mufasa

اما برخی از منابع چینی به معرفی تریم هیبرید ملایم موفاسا نیز اشاره داشته اند که ساختار هیبرید ملایم 48 ولتی را کنار بخش بنزینی پیشرانه قرار می دهد البته این مورد توسط هیوندای رسما تایید نشده است.

این خودرو بزودی در بازار چین عرضه می شود اما برنامه ای برای حضور موفاسا در دیگر بازارها وجود ندارد. اگر هم موفاسا و معنی آن برایتان عیجب به نظر می رسد و جای کنجکاوی دارد باید بگوئیم این نام پدر سیمبا، شیر قهرمان انیمیشن معروف دیزنی در سال 1994 با عنوان شیرشاه است!

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام