سازنده پرندگان خشمگین فروخته می‌شود

شرکت سگا (Sega) ظاهرا در آستانه خرید یک میلیارد دلاری شرکت راویو انترتینمنت (Rovio Entertainment) است که مالک بازی موبایل محبوب پرندگان خشمگین (Angry Birds) است.

موبنا – منابع آگاه به روزنامه وال استریت ژورنال گفتند: شرکت ژاپنی سگا ممکن است تا اوایل هفته آینده، این قرارداد بزرگ را نهایی کند. با توجه به این که محبوبیت بازیهای پرندگان خشمگین افول کرده است، این که سگا به خصوص شرکت مادرش، “سگا سامی هولدینگز” می‌خواهند مبلغ کلانی را برای خرید راویو هزینه کنند، تعجب آور بوده است.

این بازی در سال ۲۰۰۹ به موفقیت بزرگی دست یافت اما از اوجی که در سال ۲۰۱۴ داشت، افول کرده است. شرکت راویو در سال ۲۰۱۶، اقتباس سینمائی پرندگان خشمگین را امتحان کرد که در گیشه‌ها با موفقیت روبرو شد و حتی اگر مرورکنندگان نسبت به این فیلم، مهربان نبودند، همچنان هفتمین فیلم پرفروش بازی ویدئویی است. نسخه بعدی این فیلم که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، به موفقیت مشابهی نرسید و راویو شاهد آن بود که رقیبانی نظیر “کندی کراش” (Candy Crush) رشد بیشتری کرده و علاقه به پرندگان خشمگین را کمتر کرده‌اند.

به تازگی، شرکت راویو، بازی اوریجیتال پرندگان خشمگین را از فروشگاه گوگل پلی حذف کرد و نسخه iOS آن را به رِد فرست فلایت (Red’s First Flight) تغییر نام داد.

پیش از این، راویو سرگرم مذاکره برای یک قرارداد فروش ۸۰۰ میلیون دلاری با شرکت “پلی‌تیکا” بود اما این مذاکرات در مارس رسما خاتمه یافت. اکنون، سگا ممکن است به زودی صاحب این شرکت فنلاندی شود.

بر اساس گزارش وب سایت ورج، طبق رکوردی که توسط رکوردهای جهانی گینس تائید شده است، بازی اوریجیتال پرندگان خشمگین راویو، نخستین بازی موبایلی بود که به یک میلیارد دانلود رسید و راویو مدعی شد مجموع بازیهای این شرکت تا سال گذشته، به رکورد پنج میلیارد دانلود رسیدند.

 منبع: ایسنا

دکمه بازگشت به بالا