موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

لنوو گیمینگ؛ طوفان معرفی لژیون ها و لاک (تصویری)

لنوو گیمینگ؛ طوفان معرفی لژیون ها و لاک (تصویری)

لنوو یک زیر برند گیمینگ کاملا جدید به نام لاک (LOQ) را نیز معرفی کرده است. این خانواده از کامپیوترهای گیمینگ، گیمرهای جدید را هدف قرار داده که دوست دارند با صرف هزینه کمتر از دنیای جذاب گیمینگ لذت ببرند.

موبنا گیمرها بر خلاف تصورات کلیشه ای از هر سن، جنسیت، شکل و اندازه ای هستند، به ویژه اکنون که بازی های گوشی های هوشمند نیز به صنعتی پردرآمد تبدیل شده است. گیمرها همچنین ترجیحات متفاوتی برای سخت افزار خود دارند که موجب شده بحث بین طرفداران کنسول های بازی های ویدئویی در مقابل طرفداران کامپیوترهای شخصی همچنان ادامه داشته و اکنون طرفداران بازی های گوشی های هوشمند نیز تا حدی به آن اضافه شده اند.

با این وجود، گیمرها در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته مشغول بازی نیستند (حتی آنهایی که واقعا می خواهند) و به احتمال زیاد از کامپیوترهای گیمینگ خود برای اهداف دیگری از جمله تولید محتوا، چه برای سرگرمی و چه کسب درآمد، نیز استفاده می کنند.

پاسخگویی به نیازها و ترجیحات متنوع این افراد همان چیزی است که جدیدترین دسته از کامپیوترهای گیمینگ لنوو برای آن طراحی شده است. این مدل ها طیف گسترده ای از گیمرها و کاربران را پوشش می دهند، به ویژه آنهایی که ماجراجویی خود در دنیای گیمینگ را تازه آغاز کرده اند.

لپ تاپ های باریک نسل هشتم لنوو لژیون

برند لژیون (Legion) لنوو به معرفی کامپیوترهای گیمینگ اختصاص دارد و این شرکت به تازگی از نسل هشتم لپ تاپ های لژیون رونمایی کرده است. سری اسلیم (Slim) این لپ تاپ ها قابلیت حمل و نقل راحت بدون تاثیر منفی بر عملکرد را ارائه می کند.

لژیون اسلیم 7آی و لژیون اسلیم 7

در بالای این فهرست لپ تاپ های لژیون اسلیم 7آی (Legion Slim 7i) و لژیون اسلیم 7 (Legion Slim 7) قرار دارند که به ترتیب از جدیدترین پردازنده های اینتل کور آی9-13900اچ و ای‌ام‌دی رایزن 9-7940اچ‌اس نیرو می گیرند. این لپ تاپ ها به پردازنده گرافیکی انویدیا جی‌فورس آرتی‌اکس 4070 همراه با نمایشگر WQXGA Lenovo PureSight در اندازه 16 اینچ مجهز شده اند.

برای خنک نگه داشتن این لپ تاپ های گیمینگ، لنوو از سامانه پیشرفته کلدفرانت 5.0 (ColdFront 5.0) خود استفاده کرده است. در کنار آن تراشه ال‌ای ای‌آی (LA AI) جدید لنوو نیز بکار گرفته شده که از یادگیری ماشینی برای تنظیم دقیق عملکرد پویا استفاده می کند، در شرایطی که سر و صدا را به حداقل می رساند.

لژیون اسلیم 7آی و لژیون اسلیم 7 به باتری 99.99 وات ساعتی مجهز شده اند که امکان کار با دستگاه تا 10 ساعت را فراهم می کند. همچنین، فناوری شارژ فوق سریع شارژ کامل باتری در 80 دقیقه با استفاده از آداپتور 230 وات را ممکن می کند.

بدنه تمام فلزی این لپ تاپ ها 17.99 میلیمتر ضخامت داشته و وزن کلی دستگاه کمتر از 2 کیلوگرم است.

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لژیون اسلیم 5آی و لژیون اسلیم 5

لپ تاپ های لژیون اسلیم 5آی (Legion Slim 5i) و لژیون اسلیم 5 (Legion Slim 5) لنوو نیز از پردازنده های اینتل و ای‌ام‌دی استفاده می کنند. مدل اول به پردازنده اینتل کور آی7-13700اچ و مدل دوم به پردازنده ای‌ام‌دی رایزن 9 7840اچ‌اس مجهز شده است. هر دو دستگاه با پردازنده گرافیکی انویدیا جی‌فورس آرتی‌اکس 4070 همراهی می شوند.

سری لژیون اسلیم 5 به باتری 80 وات ساعتی مجهز شده که امکان کار با دستگاه تا هشت ساعت را فراهم می کند. همچنین، این لپ تاپ ها از فناوری شارژ فوق سریع پشتیبانی می کنند.

بدنه این لپ تاپ ها 19.7 میلیمتر ضخامت داشته و وزن کلی دستگاه 2.3 کیلوگرم است.

لژیون اسلیم 5آی به نمایشگر 16 اینچی و لژیون اسلیم 5 در دو مدل 16 اینچی و 14 اینچی در دسترس خواهد بود.

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

قیمت و زمان عرضه لپ تاپ های لنوو لژیون اسلیم در ادامه ارائه شده است:

لنوو لژیون اسلیم 7آی (اینتل، 16 اینچ) – آوریل 2023، قیمت پایه 1770 دلار

لنوو لژیون اسلیم 7 (ای‌ام‌دی، 16 اینچ) – می 2023، قیمت پایه 1770 دلار

لنوو لژیون اسلیم 5آی (اینتل، 16 اینچ) – آوریل 2023، قیمت پایه 1350 دلار

لنوو لژیون اسلیم 5 (ای‌ام‌دی، 16 اینچ) – می 2023، قیمت پایه 1200 دلار

لنوو لژیون اسلیم 5 (ای‌ام‌دی، 14 اینچ) – اکتبر 2023، قیمت بعدا اعلام خواهد شد

برند گیمینگ جدید لنوو لاک

لنوو یک زیر برند گیمینگ کاملا جدید به نام لاک (LOQ) را نیز معرفی کرده است. این خانواده از کامپیوترهای گیمینگ، گیمرهای جدید را هدف قرار داده که دوست دارند با صرف هزینه کمتر از دنیای جذاب گیمینگ لذت ببرند.

این دستگاه ها از جدیدترین پردازنده های اینتل کور آی7 و ای‌ام‌دی رایزن 7 نیرو می گیرند. آنها همچنین به پردازنده گرافیکی انویدیا جی‌فورس آرتی‌اکس 4060 همراه با یک سوئیچ ام‌یو‌اکس (MUX) که امکان انتخاب بین پردازنده گرافیکی یکپارچه و پردازنده گرافیکی اختصاصی را فراهم می کند، مجهز شده اند.

لنوو لاک 16 (LOQ 16) با نمایشگر 16 اینچی و لنوو لاک 15 (LOQ 15) با نمایشگر 15 اینچی، لپ تاپ های خانواده جدید لاک هستند. به رغم ویژگی های مناسب برای گیمرها جدید و برچسب قیمت معقول‌تر، کامپیوترهای برند لاک نیز ویژگی های مهم گیمینگ را نادیده نگرفته اند که از آن جمله می توان به کیبورد گیمینگ اندازه کامل لنوو و همچنین فناوری جدید ای‌آی انجین+ (AI Engine+) برای تنظیم هوشمندانه نیروی مصرفی و کاهش دمای دستگاه اشاره کرد.

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

از سوی دیگر، برخی گیمرها کیس های گیمینگ را به استفاده از لپ تاپ ها ترجیح می دهند. لنوو لاک تاور 17آی (LOQ Tower 17i) یک کامپیوتر رومیزی قدرتمند برای این افراد محسوب می شود. این مدل با پردازنده های گرافیکی سری انویدیا آر‌تی‌اکس 40 همراهی می شود و طراحی ظاهری و نورپردازی شیک و چشم نوازی را ارائه می کنند.

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

لنوو گیمینگ

قیمت و زمان عرضه دستگاه های برند جدید لنوو لاک در ادامه ارائه شده است:

لنوو لاک 16آی‌آر‌اچ8 (اینتل، 16 اینچ) – می 2023، قیمت پایه 1150 دلار

لنوو لاک 16ای‌پی‌اچ8 (ای‌ام‌دی، 16 اینچ) – ژوئن 2023، قیمت پایه 960 دلار

لنوو لاک 15آی‌آر‌اچ8 (اینتل، 15 اینچ) – آوریل 2023، قیمت پایه 900 دلار

لنوو لاک 15ای‌پی‌اچ8 (ای‌ام‌دی، 15 اینچ) – می 2023، قیمت پایه 900 دلار

لنوو لاک تاور 17آی‌آربی8 (اینتل) – پاییز 2023، قیمت پایه 980 دلار

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام