خاطرات خود را به صورت ۳ بعدی تماشا کنید

یک استارتاپ جدید توسعه دهنده فناوری واقعیت مجازی(VR) این امکان را فراهم می‌کند که کاربران بتوانند خاطرات خود را به صورت سه بعدی تماشا کنند.

موبنا – به گزارش آی‌ای، گوشی‌های هوشمند ما مجموعه‌ای از داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند که می‌تواند خاطرات بسیار جذابی را ایجاد کند. اکنون یک استارتاپ جدید فعال در حوزه واقعیت مجازی به نام Wist در حال معرفی ویژگی جدیدی است که به شما امکان می‌دهد آن خاطرات را به صورت سه بعدی دقیقاً در جایی که آنها را ضبط کرده‌اید، به تماشا بنشینید.

این شرکت یک ویدیو منتشر کرده است که در آن یک کاربر این ویژگی را در اتاق نشیمن خود فعال می‌کند تا خود را که در حال بازی با نوزادش روی کاناپه بود، تماشا کند.

این فناوری چشمگیر است و مدت زیادی است که در حال توسعه است.

اندرو مک‌هیو بنیانگذار استارتاپ Wist در اکتبر ۲۰۲۲ گفت: در طول تصویربرداری، ما اطلاعات رنگ، عمق، وضعیت دستگاه، صدا و صحنه را ذخیره می‌کنیم. عمق با استفاده از حسگرهای LiDAR در آیفون‌ها و آی‌پدهای مدل پرو ثبت می‌شود.

وی سپس در یک بیانیه هدف فناوری خود را بیشتر توضیح داد.

وی گفت: عکس‌ها و ویدیوها به عنوان یک لنگر برای حافظه عمل می‌کنند و به ما امکان می‌دهند به آن لحظات بازگردیم. به یاد آوردن آنها عالی است، اما تجربه‌ی حضور دوباره‌ی شما را در آن نقطه به شما نمی‌دهد.

مک‌هیو می‌گوید: ما در یک مقطع عالی در عصر خود هستیم که در آن فناوری ضبط سه بعدی از طریق حسگرها و نرم افزارهای جدید در تلفن‌های همراه تعبیه شده است. این فناوری هم اکنون در دسترس ماست.

وی افزود: ترکیب مناسب این فناوری جدید می‌تواند به ما امکان ثبت خاطرات را به صورت همه جانبه بدهد، یعنی لحظاتی که می‌توانید کاملا به آنها بازگردید و طراحی و مهندسی صحیح می‌تواند این کار را به آسانی گرفتن یک ویدیو آسان کند.

مک‌هیو این فناوری جدید را با آینه جادویی در فیلم هری پاتر مقایسه می‌کند که آینه‌ای بود که به افراد اجازه می‌داد خاطرات خود را زنده کنند یا حتی خاطرات دیگران را در آن تماشا کنند.

استارتاپ Wist نیز مانند آن آینه همین کار را انجام می‌دهد و ویدیوهای رنگی زنده را که مدت‌ها قبل ضبط و تجربه شده‌اند را زنده می‌کند. این می‌تواند لحظات زیبای زیادی را به وجود آورد، مانند والدینی که اولین قدم‌های فرزندشان را مرور می‌کنند یا جشن‌ها و تولدهایی که فراموش شده‌اند.

با انجام این کار این فناوری می‌تواند به افراد اجازه دهد تا یکدیگر و گذشته فردی خود را بهتر درک کنند و اطمینان حاصل شود که هیچ کس مجبور نیست لحظه خاصی را از دست بدهد.

به تازگی اخباری مبنی بر توسعه یک هدست واقعیت مجازی به میان آمد که به کاربران امکان می‌دهد بوسه را از راه دور حس کنند. اکنون شاید بتوان امیدوار بود که این دو فناوری با هم ترکیب شوند و روزی مردم واقعاً بتوانند خاطرات خود را نه فقط تماشا، بلکه احساس و لمس کنند. این چیزی است که فقط گذر زمان می‌تواند بگوید.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا