موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

تانک 800؛ رولز-رویس کالینان چینی از راه می رسد! (+عکس)

تانک 800؛ رولز-رویس کالینان چینی از راه می رسد! (+عکس)

تانک 800 مجهز به فناوری خودران سطح 3 است که همچنان نیازمند ارتباط دست راننده با فرمان خواهد بود. اما مجموعه ای از امکانات ایمنی و دستیار رانندگی در اختیار راننده قرار می گیرد.

موبنا – پرچمدار برند تانک از گریت وال موتورز، یک شاسی بلند با نام 800 است که باید آن را کپی چینی رولز-رویس کالینان و بنتلی بنتایگا در این کلاس بدانیم.

ابعاد تانک 800 هنوز در سایت تولیدکننده مورد اشاره قرار نگرفته اما منابع خبری به بیش از 5 متر توسعه در طول، 2061 میلیمتر در عرض و 3000 میلیمتر در فاصله بین محورها اشاره داشته اند.

تانک 800؛ رولز-رویس کالینان چینی از راه می رسد! (+عکس)

در بخش پیشرانه تانک 800 میزبان تپنده 6 سیلندر توربودوقلو 3 لیتری پلاگین هیبرید در هماهنگی با جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک است. این پیشرانه 354 اسب بخار خروجی و 500 نیوتن متر گشتاور دارد. در نسخه هیبرید نیز میزان خروجی به 517 اسب بخار و گشتاور به 750 نیوتن متر افزایش می یابد.

تانک 800 مجهز به فناوری خودران سطح 3 است که همچنان نیازمند ارتباط دست راننده با فرمان خواهد بود. اما مجموعه ای از امکانات ایمنی و دستیار رانندگی در اختیار راننده قرار می گیرد. از جمله ویژگی های تانک 800 در این بخش باید به کروز کنترل هوشمند، سیستن تعلیق تطبیقی، سنسورهای محیطی کامل و… اشاره کرد.

تانک 800؛ رولز-رویس کالینان چینی از راه می رسد! (+عکس)

گریت وال تانک 800

کابین نقطه عطف تانک 800 و فضایی برای برگزاری مانور کیفیت و فناوری است تا بتواند خود را به ادعایی که دارد یعنی رولز-رویس کالینان نزدیک کند. از این رو مواد بسیار باکیفیت در توسعه کابین استفاده شده تا حس اشرافی خاصی داشته باشد.

از امکانات کابین باید به نمایشگرهای دیجیتال با تراکم پیکسلی بالا، سقف کهکشانی، تریم چوب، صندلی های کاپیتانی با ماساژور، سامانه بهبود هوای کابین با دسترسی اختصاصی برای ردیف عقب و… اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر و قیمت دقیق تانک 800 هنور به طور رسمی منتشر نشده است.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام