موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

پیل پی50؛ خودت خودرو بساز و لذت ببر! (+عکس)

پیل پی50؛ خودت خودرو بساز و لذت ببر! (+عکس)

کیت خودرو الکتریکی پی50 شامل چرخ ها، بدنه، صندلی، غربیلک فرمان، موتور الکتریکی و هر چیز دیگری می شود که برای ساخت این خودرو الکتریکی جمع و جور نیاز دارید.

موبنا – شرکت پیل انجینیرینگ (Peel Engineering) با تولید میکروکار سه چرخ پیل پی50 (Peel P50) در دهه 1960، توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کرد. در سال 2010، پیل پی50 به عنوان کوچک‌ترین خودرو تولید شده تاکنون ثبت شد. خبر خوب برای دوستداران پیل پی50 این است که کیت جدیدی به افراد این اجازه را می دهد تا یک نسخه مشابه آن را بسازند.

کیت خودرویی که خاطرات یکی از کوچک‌ترین خودروهای جهان را زنده می کند

اگرچه تولید پیل پی50 در سال 1965 متوقف شد، چند تاجر موفق این برند را احیا کردند. شرکت جدید که به نام پی50 کارز (P50 Cars) شناخته می شود، نسخه مشابهی از این خودرو سه چرخ معرفی کرده که نسبت به مدل تولیدی اصلی بسیار قابل دسترس‌تر و همچنین الکتریکی است.

نسخه الکتریکی جدید دارای یک موتور 4 کیلوواتی است که امکان دستیابی به سرعت 45 کیلومتر بر ساعت را برای این خودروی کوچک فراهم می کند. افرادی که به دنبال نیروی بیشتر هستند نیز می توانند از موتور الکتریکی مد نظر خود به جای موتور 4 کیلوواتی موجود در کیت استفاده کنند.

کیت خودرویی که خاطرات یکی از کوچک‌ترین خودروهای جهان را زنده می کند

کیت پی50 شامل چه چیزهایی است؟

کیت خودرو الکتریکی پی50 شامل چرخ ها، بدنه، صندلی، غربیلک فرمان، موتور الکتریکی و هر چیز دیگری می شود که برای ساخت این خودرو الکتریکی جمع و جور نیاز دارید. مونتاژ کامل کیت به حدود 50 ساعت زمان نیاز دارد، اما شرکت پی50 کارز نسخه های کاملا مونتاژ شده را نیز برای فروش عرضه کرده است.

به گفته شرکت پی50 کارز، این کیت خودرو گزینه ای عالی برای مونتاژ توسط کاربر به ویژه آنهایی که در زمینه ساخت خودرو تازه کار هستند، محسوب می شود. کیت خودرو پی50 از آنجایی که پیچیدگی مکانیکی ندارد، بسیار سبک وزن است و اندازه جمع و جوری دارد، مقدمه خوبی برای ورود به هنر خودروسازی است.

کیت خودرویی که خاطرات یکی از کوچک‌ترین خودروهای جهان را زنده می کند

برای مونتاژ قطعات به چند ابزار و فضای کمی از گاراژ به اندازه مساحت 6 در 8 فوت (1.8 در 2.4 متر) و البته مقداری صبر و حوصله نیاز است.

قیمت کیت پی50 برابر با 10379 پوند و مدل مونتاژ شده  برچسب قیمت 13972 پوندی را یدک می کشد.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام