زیتون تحولی عظیم به سرمایه ام داد

فعالیت در زمینه تولید انواع زیتون پرورده و وارد شدن به عرصه تجارت این محصول زندگی و سرمایه ام را دچار تحولی عظیم کرد و توانست مرا از فقیری به ثروتمندی برساند، در ادامه این مقاله نیز به بررسی دقیق تر و شرح توضیحات تکمیلی در رابطه با این زمینه خواهم پرداخت.

زیتون پرورده شیشه ای

شاید شما هم قصد داشتید برای مهمان و یا اهالی خانه یک زیتون پرورده شیشه ای را تهیه کنید ولی طرز تهیه آن را نمی دانستید و به همین واسطه به دنبال یک مقاله خوب بودید تا طرز تهیه  زیتون پرورده له شده را به شما آموزش دهد تا با ساده ترین روشها بتوانید یک زيتون پرورده لذیذ را درست کنید؛ لذا در این راستا سعی داریم یک آموزش کامل برای تهیه زیتون پرورده له شده را در اختیارتان قرار دهیم و نکاتی را برایتان بگوییم که با رعایت این نکات طلایی بتوانید یکی از خوشمزه ترینها را تهیه کنید.

برای درست کردن این چاشنی خوشمزه شما نیاز دارید به زیتون بدون هسته، سیر، گردو چرخ کرده، رب انار، آب انار، انار دان شده، روغن زیتون و پوره شده گیاهانی چون چوچاق، نعناع و گشنیز لازم به ذکر است که چوچاق یکی از گیاهان بومی شمال کشور و گیلان می باشد که باعث خوش طعم شدن و خوش عطر شدن بیشتر زیتون پرورده خواهد شد.

زیتون تحولی عظیم به سرمایه ام داد

زیتون پرورده بسته بندی

کی از نکاتی که باید در تهیه زیتون پرورده بسته بندی به آم توجه شود این مورد است که اگر زیتون شما خیلی تلخ بود کافی است قبل از تبدیل کردن آن به زیتون پرورده آن را در کمی آب بجوشانید تا کمی تلخی آن گرفته شود.

همچنین در تهیه زیتون پرورده از چوچاق که نوعی سبزی در گیلان می باشد استفاده می شود که اگر شما این سبزی را نداشتید جای هیچ نگرانی نیست می توانید به آن نعناع اضافه کنید.

رنگ زیتون پرورده نیز اهمیت زیادی دارد و شما می توانید در دو رنگ تیره و روشن آن را تهیه کنید اگر علاقمند هستید زیتون پرورده له شده شما دارای رنگ روشن تری باشد فقط کافی است از مقدار بیشتری  گردو در تهیه آن استفاده‌ کنید و استفاده بیشتر از رب انار نیز باعث تیره شدن زیتون پرورده شما خواهد شد.

زیتون تحولی عظیم به سرمایه ام داد

زیتون پرورده تک نفره

یکی از خوشمزه ترین پیش غذاها که در منوی رستورانها مشاهده می شود زیتون پرورده تک نفره می باشد زیتون پرورده که یکی از چاشنیهای پر طرفدار ایرانی می باشد در کنار غذاهای مختلفی از جمله کبابها سرو می شود و می توان گفت زادگاه آن شمال کشور می باشد.

یکی از مناطقی که دارای بهترین زیتونها می باشد رودبار است و در شمال کشور از زیتونها با روشهای مختلفی مورد مصرف قرار می گیرد که زیتون پرورده یکی از روشهای موجود و محبوب می باشد که امروزه می توان گفت در سراسر کشور از آن استفاده‌ شده و در هر استانی امروزه زیتون پرورده با روشهای مختلفی تهیه می شود.

زیتون تحولی عظیم به سرمایه ام داد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا