موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

اکسپدیشن؛ درباره یک شاسی بلند درست و حسابی! (+عکس)

اکسپدیشن؛ درباره یک شاسی بلند درست و حسابی! (+عکس)

در ادامه مطلب امروز نگاهی داریم به اکسپدیشن 2022 تریم لیمیتد 4x4 استیلث پرفورمنس که یکی از جذاب ترین خودروهای درشت اندام بازار جهانی محسوب می شود...

موبنا اکسپدیشن محصولی از کمپانی فورد است که از سال 1996 تا کنون روی خط تولید قرار دارد. اکسپدیشن در کلاس شاسی بلند فول سایز یا واقعی قرار می گیرد و از لینکلن نویگیتور به عنوان نزدیک ترین محصول به آن نام برده می شود.

در ادامه مطلب امروز نگاهی داریم به اکسپدیشن 2022 تریم لیمیتد 4×4 استیلث پرفورمنس که یکی از جذاب ترین خودروهای درشت اندام بازار جهانی محسوب می شود.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، قسمت دماغه اکسپدیشن آنقدر جذاب طراحی شده که همان برخورد اول نظر مخاطب را کاملا جلب خود می کند. البته این برای فورد که تخصص بینظیری در تولید پیکاپ و شاسی بلند دارد اصلا عجیب نیست. اینجا هم شباهت هایی با پیکاپ های خاص فورد قابل مشاهده است.

چراغ اصلی جلو الگوی طراحی چند بخشی مجزا دارد که به زیبایی با جزئیات جلوپنجره یکپارچه شده است. در نمای جانبی نیز رینگ های آلومینیومی 22 اینچی و کالیپرهای قرمز رنگ سیستم ترمز با قدرت خاصی خودنمایی می کنند.

از ابتدای گلگیر جلو تا نزدیکی محل آغاز چراغ اصلی عقب، خط شانه اثرگذاری را می بینیم که بهترین ترکیب ممکن از سادگی و زیبایی را معرفی می کند.

چراغ های اصلی عقب نیز دقیقا مانند دماغه طراحی شده و از چند قسمت داخل قابی یکپارچه تشکیل شده است. چراغ های عقب با یک نوار براق باریک مشکی رنگ به یکدیگر متصل شده اند.

فورد اکسپدیشن

اکسپدیشن ظرفیت 7 سرنشین را دارد و برای تزئینات داخل کابین از چرم مشکی استفاده شده که با نام گذاری تریم ارتباط دارد. جانمایی صندلی ها نیز به صورت 2+2+3 است.

از فناورانه های کابین باید به نمایشگر لمسی 15.5 اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر 12.4 اینچی کاملا دیجیتال اطلاعات کیلومتر، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، شارژر بی سیم، سیستم تهویه اتوماتیک با دسترسی اختصاصی برای ردیف عقب و… اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: سطح 2 رانندگی خودران(نیازمند ارتباط دست راننده با فرمان)، 5 ستاره ایمنی NHTSA، ترمز اضطراری اتوماتیک، هدلایت تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، کروز کنترل تطبیقی و… قابل اشاره هستند.

اما در رابطه با پیشرانه که جذاب ترین قسمت ماجرا محسوب می شود، فورد سنگ تمام گذاشته و تپنده 3.5 لیتری 6 سیلندر خود را با 2 توربوشارژ همراه ساخته است. مجموع خروجی پیشرانه اکسپدیشن 440 اسب بخار و گشتاور 510 پوندفوت است. این مجموعه با جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود.

سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد. سیستم تعلیق بادی نیز تضمین کننده یک سواری نرم و جذاب خواهد بود.

شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر 14.7 لیتر، در بزرگراه 10.7 لیتر و در حالت ترکیبی 13 لیتر است.

در پایان اشاره کنیم که وزن خودرو 2509 کیلوگرم و شاخص یدک کشی آن 2948 کیلوگرم گزارش شده است.

قیمت تریم پایه فورد اکسپدیشن اختلافی چشمگیر با تریم مورد بررسی در این مطلب داشته و عدد 55 هزار دلار را نشان می دهد.

 

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام