با «آرتزمی» آثار هنری خود را در معرض دید مردم قرار دهید! (+عکس و لینک دانلود)
حضور در گالری های هنری و تجربیات تعاملی؛

با «آرتزمی» آثار هنری خود را در معرض دید مردم قرار دهید! (+عکس و لینک دانلود)

آرتزمی دموکراتیزه کردن هنر از طریق حذف موانع در مسیر ورود هنرمندان جوان و نوپا به دنیای هنر را مد نظر قرار داده و به آنها اجازه می دهد تا آثار هنری خود را در معرض دید گروه بزرگ‌تری از مردم قرار دهند.

موبنا – برای پر کردن شکاف بین هنرمندان و مصرف کنندگان، اپلیکیشن کره ای آرتزمی (ArtzMe) ویژه گوشی های هوشمند تلاش می کند تا ابزارهایی که هم هنرمندان و هم مصرف کنندگان برای خلق، تجربه، و لذت بردن از هنر در سراسر جهان نیاز دارند را در دنیای متاورس در اختیار آنها قرار دهد.

آرتزمی که برای دستگاه های اندرویدی و آی‌اواس در دسترس است، دموکراتیزه کردن هنر از طریق حذف موانع در مسیر ورود هنرمندان جوان و نوپا به دنیای هنر را مد نظر قرار داده و به آنها اجازه می دهد تا آثار هنری خود را در معرض دید گروه بزرگ‌تری از مردم قرار دهند. روشی که آرتزمی این کار را انجام می دهد بر سه ویژگی کلیدی متکی است که هنر را در دسترس همه قرار می دهد.

ویژگی های اپلیکیشن آرتزمی (ArtzMe)

با «آرتزمی» آثار هنری خود را در معرض دید مردم قرار دهید! (+عکس و لینک دانلود)

اپلیکیشن آرتزمی را می توان به سه ویژگی کلیدی آن تقسیم کرد که همگی از طریق صفحه اصلی در دسترس هستند. ویژگی نخست، به نام آرتز فیلتر (Artz Filter) شناخته می شود و فیلترهای هنری را از طریق قدرت واقعیت ترکیبی (Mixed Reality) وارد دنیای واقعی می کند. فیلترهای مختلف در اپلیکیشن به طور مستقیم در دسترس هستند که به کاربران اجازه می دهد مجسمه ها و عناصر هنری دیگر را در ویدئوها و عکس های خود بگنجانند. این شبیه به ابزارهای واقعیت افزوده (Augmented Reality) موجود در اپلیکیشن های رسانه های اجتماعی اما با تمرکز هنری بیشتر است.

دومین ویژگی که به نام آرتز فریم (Artz Frame) شناخته می شود امکان وارد کردن هنر به فضای شخصی را فراهم می کند. در شرایطی که فیلترها به هنری‌تر ساختن ویدئوها و عکس های عادی کمک می کنند، آرتز فریم این اجازه را به کاربر می دهد تا دیوارهای خانه را با آثار هنری خود، تزئین کند.

 

با «آرتزمی» آثار هنری خود را در معرض دید مردم قرار دهید! (+عکس و لینک دانلود)

اپلیکیشن محیط اطراف کاربر را اسکن کرده و امکان افزودن هنر واقعیت افزوده روی دیوارها را فراهم می کند. این ویژگی می تواند به کاهش وابستگی هنرمندان به گالری ها برای نمایش و مشاهده آثارشان توسط مشتریان کمک کند. در عوض، مشتریان می توانند اپلیکیشن آرتزمی را جستجو کرده و به هنرمندانی که دوست دارند آثار آنها را خریداری کنند، دسترسی مستقیم داشته باشند. برخلاف دلال هایی که کمیسیون های چشمگیر (حتی تا 50 درصد) از هنرمندان برای فروش آثار هنری دریافت می کنند، این ویژگی از هنرمندان سوء استفاده نمی کند و اجازه می دهد به صورت آزادانه آثار خود را با مخاطبان جهانی به اشتراک بگذارند.

سومین ویژگی آرتزمی جاه طلبانه‌ترین مورد نیز محسوب می شود. این ویژگی به نام آرتز اسکن (Artz Scan) شناخته می شود و تبدیل هنر به تجربه ای همه جانبه‌تر از طریق فراتر رفتن از یک صفحه مسطح دو بعدی را هدف قرار داده است. هنر گاهی اوقات می تواند در ترجمه گم شود. شما واقعا نمی دانید یک هنرمند قصد داشته با آثار خود چه پیامی را منتقل کند. اما اگر اثر هنری می توانست با شما صحبت کند چه؟

 

با «آرتزمی» آثار هنری خود را در معرض دید مردم قرار دهید! (+عکس و لینک دانلود)

با استفاده از ویژگی آرتز اسکن، جان بخشیدن به اثر هنری می تواند از طریق نگه داشتن دوربین و اسکن اثر هنری دو بعدی صورت بگیرد تا تجربه چندحسی سه بعدی مرتبط با آن شکل بگیرد. هنرمند می تواند از ویژگی آرتز اسکن برای افزودن لایه هایی دیگر از تجربیات به اثر هنری خود چه از طریق انیمیشن، متن، تقسیر صوتی یا هولوگرام که در آن هنرمند با بیننده صحبت می کند، استفاده کند. این تجربه به هنرمند اجازه می دهد اثر هنری خود را خلق کرده و در معرض دید دیگران قرار دهد و به بیننده اجازه می دهد آن را به شیوه ای هضم کند که گالری های سنتی هرگز قادر به تکرار آن نیستند.

 

با «آرتزمی» آثار هنری خود را در معرض دید مردم قرار دهید! (+عکس و لینک دانلود)

در حال حاضر اپلیکیشن آرتزمی به صورت رایگان برای دستگاه های اندرویدی و آی‌اواس قابل دانلود است. این اپلیکیشن به زبان کره ای ارائه شده است اما افزودن زبان های انگلیسی، ژاپنی، چینی، فرانسوی، و اسپانیایی به آن برنامه ریزی شده است.

لینک دانلود از گوگل پلی

لینک دانلود از اپ استور

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام