ثروت زیادم را از طعم ترش ترشک بدست آوردم

ترشک آلو سبز

ترشک آلو سبز از میوه آلو سبز به وجود می آید این میوه نسبتاً کوچک و کروی شکل و تک دانه می باشد.

دانه آن غیر خوراکی بوده و هنگام مصرف باید آن را جدا نمود برای طعم بهتر و خوشمزه تر شدن آن معمولاً آن را با نمک می توان میل کرد.

گیاه آن در مناطقی با آب و هوای معتدل رشد بهتری دارد و از قدمت ۲ هزار ساله برخوردار می باشد و تقریباً در سراسر جهان کشت می شود.

این میوه سبز رنگ سرشار از انواع ویتامین بوده که برای سلامتی و تندرستی بدن بسیار مفید می باشد و از انواع بیماریها مانند سرطانها و بیماریهای قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

در واقع این میوه با طعم ترشی که دارد باعث کاهش فشار خون و کاهش کلسترول نیز می شود که می توان آن را به صورت خام یا به صورت پخته و ترشک مصرف کرد که نوع مصرف به ذائقه و شرایط بدن شما بستگی دارد.

ثروت زیادم را از طعم ترش ترشک بدست آوردم

ترشک آلو سیاه

ترشک آلو سیاه از طعم شیرین تا ترش می باشد. آلو مصارف بسیار زیادی دارد که علاوه بر استفاده از میوه تازه به صورت خشک شده و یا خرد شده در انواع دسرها، مربا ها و غذاها به کار می رود. علاوه بر گوشت میوه، از آب آلو هم برای تهیه شربت استفاده می شود.

در برخی از کشورها از آلو به عنوان یک وعده غذایی استفاده می کنند. انواع آلو که در ایران وجود دارد شامل: آلو بخارا، آلو طرقبه، آلو شمس و غیره می‌باشد. ۲۰ درصد آلویی که در کشور تولید می‌شود، به صورت تازه مصرف شده و ۲۰ درصد آن خشک و یا به کارخانه‌ها رفته تا از آن محصولات متعددی از جمله : لواشک آلو و غیره و بقیه آن به کشورهای همسایه صادر می شود. درخت آلو ارتفاعش به ۱۲ متر می رسد.

این درخت دارای برگ های بیضی می باشد و گل های آن به صورت نر و ماده روی شاخه وجود دارد. این درخت در اردیبهشت ماه گل می دهد و در تیرماه گل ها تبدیل به میوه می شود. میوه آلو دارای یک هسته سخت است و هرچه رنگ میوه آلو تیره تر باشد، دارای خواص بیشتری نیز می باشد.

ثروت زیادم را از طعم ترش ترشک بدست آوردم

ترشک آلو قرمز

یکی دیگر از مهم ترین پارامترهای تعیین کیفیت ترشک آلو قرمز و آلبالو، کیفیت بسته بندی این محصول است، در واقع بسته بندی صحیح و استاندارد ترشک، نقش غیر قابل انکاری بر حفظ طعم و کیفیت این ماده خوراکی دارد، در یک بیان کلی می توان گفت که به منظور نگهداری بهتر و طولانی مدت ترشک، باید آن را به گونه ای بسته بندی نمود که هیچگونه هوایی به داخل آن نفوذ نکرده و از تاثیر عوامل مخرب محیطی در امان باشد، امروزه بسته بندی اسپتیک از بهترین و باکیفیت ترین روش های نگهداری برخی مواد غذایی از جمله ترشک آلبالو و آلو به شمار می رود.

از جمله مهم‌ ترین مشخصات ظاهری ترشک آلبالو و آلو می‌ توان به اندازه و سایز آلبالو های به کار رفته در این کنسانتره اشاره کرد، به گونه‌ ای که آلبالوهای کوچک در سایز های تعیین شده و با مقادیر مناسب از آب و محتویات محصول فرآوری شده آلبالو، در این محصول نهفته می باشد.

ثروت زیادم را از طعم ترش ترشک بدست آوردم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا