پرنده خوشبختی بر شانه هایم نشست

از زمانی که کسب و کارم را در زمینه پرورش گوشت بلدرچین شروع کردم درست مثل این بود که پرنده خوشبختی بر شانه هایم نشست و مرا به ثروت رساند. انواع مختلفی از بلدرچین را می توان در ایران پرورش داد که در ادامه برایتان می آورم.

بلدرچین وحشی

از جمله خصوصیات بلدرچین وحشی می توان به تخم گذاری آنها به میزان ۷ تا ۱۲ عدد در ماه اشاره کرد. دوره کرچ شدن بلدرچین وحشی بین ۱۶ تا ۲۰ روز به طول می‌انجامد. بعد از ۱۶ تا ۲۰ روز شما می توانید از تخم بلدرچین های وحشی جوجه بلدرچین وحشی به دست آورید.

از دیگر خصوصیات بلدرچین وحشی می توان به خواص بی نظیر گوشت و تخم آن اشاره کرد. گوشت بلدرچین و تخم بلدرچین وحشی ارزش دارویی و غذایی بسیار بالایی دارد و بسیاری از هموطنان و افراد در سراسر دنیا به همین خاطر دوست دارند تخم و گوشت بلدرچین وحشی را مصرف نمایند. توجه داشته باشید بلدرچین های وحشی در طبیعت می توانند سالانه ۶۰ به ۸۰ تخم از خود به جای بگذارند. چنانچه دوست داشته باشید بلدرچین های وحشی را در محیطی پرورشی و دارای استانداردهای پرورش بلدرچین پرورش دهید می توانید این رقم را به ۱۵۰ تا ۲۵۰ عدد افزایش دهید.

چرا بلدرچین وحشی را برای پرورش انتخاب کنیم؟

پرنده خوشبختی بر شانه هایم نشست

بلدرچین

برای پرورش بلدرچین ابتدا باید با انواع نژاد این پرنده آشنا شد و با توجه به هدف پرورش، نژاد مناسب را خریداری کرد، برای تخم گذاری، بلدرچین معمولی و برای پرورش نوع گوشتی این پرنده نژاد آمریکایی و هندی مناسب می باشد. رعایت نیازهای غذایی پرنده و دان مناسب و مقوی، تهیه تجهیزات مورد نیاز و مناسب، تامین محل مناسب برای پرورش برنده از عوامل مهم موفقیت در پرورش بلدرچین می باشد.

برای کارآفرینی پرورش بلدرچین و شروع به کار باید ابتدا محل و مزرعه مناسبی را بیابیم، سپس تاسیسات لازم شامل امکانات گرمایشی سرمایشی، روشنایی و تهویه هوا را در سالن پرورش بگنجانیم. در مرحله بعد تجهیزات مورد نیاز پرنده از قبیل دان خوری، قفس و آب خوری پرنده را آماده کنیم و بعد از این مراحل اقدام به خرید بلدرچین تخمگذار و یا گوشتی بکنیم.

پرنده خوشبختی بر شانه هایم نشست

بلدرچین مینیاتوری

مشهد به دلیل شرایط آب و هوایی خوب خود از جمله شهر های بسیار فعال در زمینه ی تولید و پرورش انواع بلدرچین است. بلدرچین مینیاتوری مشهد از بهترین نمونه های بلدرچین های پرورش یافته در کشور است که دارای گوشتی بسیار لذیذ و تخم های درشت و سالمی است که می توانید با اطمینان خاطر از آن ها استفاده نمایید. قیمت بلدرچین مینیاتوری، بسته به سن آنها می تواند متفاوت باشد. معمولأ قیمت جوجه ها ارزان تر از بلدرچین های بالغ خواهد بود. همچنین در میان رده های سنی یکسان نیز ممکن است تفاوت قیمت هایی مشاهده شود که این تفاوت ها با توجه به عوامل مختلفی همچون جنسیت پرنده و جثه ی آنها خواهد بود.

پرنده خوشبختی بر شانه هایم نشست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام