موسسه فناوری فدرال سوئیس از پهپاد خوراکی رونمایی کرد! (+عکس)

موسسه فناوری فدرال سوئیس از پهپاد خوراکی رونمایی کرد! (+عکس)

پهپادها ثابت کرده اند که هواگردهای مفیدی برای انجام کارهای حمل و نقل بدون سرنشین مانند تحویل غذا و دارو به افراد در شرایط اضطراری هستند.

موبنا – تیمی از پژوهشگران موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان (EPFL) یک پهپاد خوراکی ساخته اند که می تواند به عنوان غذا برای افرادی که در شرایط اضطراری گرفتار شده اند، عمل کند. دو بال این پهپاد از کلوچه برنجی ساخته شده و به یک بدنه باریک و ساده متصل می شود. یک واحد دم و یک پروانه این مجموعه را تکمیل می کنند.

نجات دهنده زندگی و تا حدی دوستدار محیط زیست

پهپادها ثابت کرده اند که هواگردهای مفیدی برای انجام کارهای حمل و نقل بدون سرنشین مانند تحویل غذا و دارو به افراد در شرایط اضطراری هستند. با این وجود، پهپادهای تجاری می توانند به طور معمول تنها 10 تا 30 درصد از جرم خود را به عنوان بار حمل کنند که مقدار غذای تحویلی در یک پرواز را محدود می کند. با توجه به این مساله، تیم EPFL راه حلی جدید را ارائه کرده اند که نسبت حمل غذای یک پهپاد را با استفاده از مواد خوراکی در ساختار آن افزایش می دهد.

به گفته پژوهشگران، ما پهپادی را ارائه می کنیم که فقط هواگردی برای حمل و نقل غذا نیست، بلکه خود آن نیز تا حدی قابل خوردن است. بال های خوراکی این پهپاد نسبت جرم حمل غذا را به 50 درصد افزایش می دهد. افزون بر این، از آنجایی که بخش های دیگر پهپاد ممکن است پس از انجام وظیفه خود در طبیعت باقی بماند، نسبت به همتایان غیرخوراکی خود زیست تخریب‌پذیرتر بوده و مواد زائد کمتری در محیط زیست باقی می گذارد. مدل اولیه معرفی شده از سوی پژوهشگران EPFL می تواند 300 کیلوکالری را تامین کرده و 80 گرم آب حمل کند.

نخستین گام برای ساخت بال های خوراکی این پهپاد برش لیزری کلوچه های برنجی است.

در مرحله دوم، پژوهشگران از ترکیب ژلاتین-آب برای ایجاد چسبی خوراکی استفاده می کنند.

تکه های برش خورده کلوچه های برنجی سپس به یکدیگر چسبانده می شوند.

بال نهایی دارای الگوی لانه زنبوری از کلوچه های برنجی است.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام