اعلام جزئیات اخراج‌های بی‌سابقه از متا

اعلام جزئیات اخراج‌های بی‌سابقه از متا

متا، مالک فیس بوک روز جمعه به کارمندان خود اعلام کرد تولید نمایشگرها و ساعت های هوشمند را متوقف کرده و 11 هزار نفر را اخراج می کند.

موبنا – به گزارش رویترز، تقریباً نیمی از 11000 شغلی که این هفته در اقدامی بی سابقه با هدف کاهش هزینه ها از متا حذف شدند، نقش های مرتبط با حوزه های مختلف فناوری بودند.

مدیران متا طی سخنرانی در این مورد با حضور کارمندان خود، همچنین گفتند در حال سازماندهی مجدد برخی بخش‌های شرکت، ترکیب یک واحد تماس صوتی و تصویری با سایر تیم‌های پیام‌رسان و راه‌اندازی یک بخش جدید به نام Family Foundations هستند که بر مشکلات سخت حوزه مهندسی متمرکز است.

مدیران مذکور گفتند که اولین اخراج دسته جمعی در تاریخ 18 ساله این شرکت، کارکنانی در هر سطح و گروه و از جمله افرادی در مشاغل سطح بالا را متاثر خواهد کرد.

به گفته لوری گولر، مدیر منابع انسانی متا، به طور کلی، 54 درصد از کسانی که اخراج می شوند در موقعیت‌های تجاری و بقیه در پست‌های فناوری فعال بودند. او گفت تعداد اعضای پروه استخدام متا تقریباً به نصف کاهش یافت.

مدیران متا مدعی شدند بعد از پایان این روند اخراج کاهش مشاغل به طور مجدد انتظار نمی رود. اما سایر هزینه ها باید کاهش یابد و از همین رو عملکرد پیمانکاران، بخش املاک، حوزه زیرساخت های محاسباتی و محصولات مختلف در حال بررسی است.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام