آئودی کیو8 ئی-ترون؛ یک شاسی بلند پرچمدار معرفی شد(+عکس)

آئودی کیو8 ئی-ترون؛ یک شاسی بلند پرچمدار معرفی شد(+عکس)

در فضای کابین کیفیت بالای مواد اولیه و حضور فناورانه ها را داریم. نمایشگر لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی در اندازه 10.1 اینچ، نمایشگر 8.6 اینچی ویژه تنظیمات سیستم تهویه، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر و همچنین نمایشگر هداپ بخشی از موارد مذکور هستند.

موبنا آئودی از شاسی بلند پرچمدار خود رونمایی کرد. خودرویی با نام کیو8 ئی-ترون مدل 2023 که طراحی بسیار جذاب و بی نقصی را همراه دارد.

آئودی تریم اس آتشین خود را نیز برای این شاسی بلند در نظر گرفته که در واقع نسخه پرفورمنس آن محسوب می شود.

آئودی کیو8 ئی-ترون در 2 ظرفیت برای باتری قابل سفارش است و البته در بخش پیشرانه نیز 3 تریم مختلف دارد.

آئودی کیو8 ئی-ترون نسخه استاندارد

آئودی کیو8 ئی-ترون نسخه اسپرت بک

تفاوت مدل استاندارد با اسپرت بک به شرایط ستون آخر تا خط شروع صندوق عقب مربوط می شود.

کیو8 50 ئی-ترون و مدل اسپرت بک همین خودرو از دو موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور مرتبط با هر محور استفاده می کند که مجموع خروجی این موتورهای الکتریکی 335 اسب بخار است و گشتاور نیز برابر با 664 نیوتن متر محاسبه شده است.

همانطور که مشاهده می کنید، آئودی حتی برای محصولات استاندارد خود پیشرانه های قدرتمندی را ارائه می دهد.

ظرفیت باتری 89 کیلووات ساعت است که برد حرکتی 491 کیلومتر را فراهم می کند. این قابلیت پیمایش در مدل اسپرت بک به 505 کیلومتر افزایش می یابد.

در تریم کیو8 55 ئی-ترون و نسخه اسپرت بک آن میزان خروجی به 402 اسب بخار افزایش یافته است. در این مدل بسته باتری نیز افزایش ظرفیت داشته و به 104 کیلووات ساعت رسیده است. برد حرکتی معادل 582 کیلومتر در نسخه عادی و 600 کیلومتردر نسخه اسپرت بک محاسبه شده است.

و اما قویترین تریم یعنی اس کیو8 ئی-ترون و مدل اسپرت بک آن از 3 موتور الکتریکی با جانمایی یک موتور در محور جلو و دو موتور در محور عقب استفاده می کنند. مجموع خروجی پیشرانه اس کیو8 ئی-ترون برابر با 496 اسب بخار و گشتاور 973 نیوتن متر است. این تریم نیز از باتری 104 کیلووات ساعت بهره می برد. برد حرکتی نسخه ساده 494 کیلومتر و در مدل اسپرت بک 513 کیلومتر محاسبه شده است.

آئودی اس کیو8 ئی-ترون نسخه استاندارد

در رابطه با عملکرد پیشرانه ها می توانیم به رکوردهای ثبت شده آنها مراجعه کنیم. مدل 50 دارای شاخص صفر تا 100 کیلومتر معادل 6 ثانیه و مدل 55 معادل 5.5 ثانیه است. این شاخص در تریم اس کیو8 به 4.5 ثانیه کاهش می یابد.

بیشینه سرعت در مدل های 50 و 55 برابر با 200 کیلومتر برساعت(محدودیت الکترونیکی) است و در مدل اس کیو8 برابر با 210 کیلومتر برساعت(محدودیت الکترونیکی) است.

آئودی کیو8 50 ائی-ترون از شارژر دی سی 150 کیلوواتی پشتیبانی می کند. در نمونه 55 و اس کیو8 توان پشتیبانی شارژر تا 170 کیلووات افزایش یافته است.

با شارژر 170 کیلوواتی طی تنها 31 دقیقه شارژ می توان قابلیت پیمایش 420 کیلومتر را ذخیره کرد!

آئودی کیو8 ائی-ترون از سیستم تعلیق بادی استفاده می کند که با توجه به حالت سطح می تواند ارتفاع خودرو از سطح زمین را تا 76 میلیمتر تغییر دهد.

در فضای کابین کیفیت بالای مواد اولیه و حضور فناورانه ها را داریم. نمایشگر لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی در اندازه 10.1 اینچ، نمایشگر 8.6 اینچی ویژه تنظیمات سیستم تهویه، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر و همچنین نمایشگر هداپ بخشی از موارد مذکور هستند.

قیمت این خودرو که از فوریه 2023 روانه بازار می شود برای آلمان حدود 75 هزار یورو خواهد بود.

آئودی اس کیو8 ئی-ترون نسخه اسپرت بک

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام