موتورسیکلت جنجالی استون مارتین مشابه خودروی فرمول1 (+فیلم و عکس)
AMB 001 Pro؛

موتورسیکلت جنجالی استون مارتین مشابه خودروی فرمول1 (+فیلم و عکس)

افزایش نیروی پیشرانه "نسبت نیرو به وزن" ای‌ام‌بی 001 پرو را برابر با "1.28 اسب بخار در هر کیلوگرم" ساخته است که مشابه با یک خودرو فرمولا 1 است...

موبنا – دو شرکت استون مارتین (Aston Martin) و برو سوپریور (Brough Superior) با همکاری یکدیگر موتورسیکلت ای‌ام‌بی 001 (AMB 001) را در نمایشگاه موتورسیکلت میلان 2019 معرفی کردند که در ادامه ویدئویی از آن ارائه شده است. این موتورسیکلت با تولید محدود مخصوص استفاده در پیست تولید شد.

 

 

ایامبی 001 پرو؛ افزایش قدرت و بهبود عملکرد نسبت به مدل پیشین

اکنون، استون مارتین و برو سوپریور بار دیگر طی یک همکاری مشترک از موتورسیکلت جدیدی رونمایی کرده اند که به نام ایامبی 001 پرو (AMB 001 Pro) شناخته می شود و جانشین قدرتمندتری برای مدل پیشین است. همچنین، برای بهبود عملکرد این موتورسیکلت چند تغییر کوچک در طراحی آن ایجاد شده است.

ای‌ام‌بی 001 پرو همانند مدل پیشین یک سوپربایک ویژه استفاده در پیست است. استون مارتین و برو سوپریور میزان نیروی خروجی این موتورسیکلت را با 25 درصد افزایش به 225 اسب بخار (160 کیلووات) رسانده اند. افزایش نیروی پیشرانه نسبت نیرو به وزن ای‌ام‌بی 001 پرو را برابر با 1.28 اسب بخار در هر کیلوگرم ساخته است که مشابه با یک خودرو فرمولا 1 است.

قلب تپنده 997 سی سی ای‌ام‌بی 001 پرو از شمش آلومینیوم یکپارچه ساخته شده است که سختی ساختاری پیشرانه را افزایش می دهد. آسترهای سیلندر مرطوب جدید نیز قابلیت های خنک کننده پیشرانه را بهبود می بخشد.

موتورسیکلت ای‌ام‌بی 001 پرو بر پایه مدل ای‌ام‌بی 001 شکل گرفته است و ورودی هوای جلو آن اکنون به بدنه متصل است. این به انحراف هوا روی راکب موتورسیکلت کمک می کند. ای‌ام‌بی 001 پرو دارای اسپویلر جلو، باله های جانبی، و تثبیت کننده هوا در عقب نیز است که به حفظ ثبات هنگام حرکت روی آسفالت جاده کمک می کنند.

موتورسیکلت جدید استون ماریتن فقط در یک مشخصات با رنگ مسابقه ای شامل ترکیبی از سبز یشمی با فیبر کربن، و پیشرانه و اجزا سامانه تعلیق سیاه رنگ عرضه خواهد شد. نشان بال استون مارتین مورد استفاده 99.7 درصد سبک‌تر از نشان این شرکت از جنس مینا است. این نشان 30 درصد نازک‌تر از موی انسان است و استون آن را روی دماغه پوشش ورودی هوای جلو و باک سوخت موتورسیکلت قرار خواهد داد. استون مارتین نشان سبک وزن را برای خودرو والکری طراحی کرد که الهام بخش موتورسیکلت جدید بوده است.

اطلاعاتی درباره قیمت موتورسیکلت ای‌ام‌بی 001 پرو ارائه نشده است، اما این موضوع اهمیتی ندارد. استون مارتین سفارش های اولیه را برای این موتورسیکلت دریافت کرده است، از این رو، احتمالا فرصت خرید آن برای دیگران از دست رفته است.

استون تولید 88 دستگاه از موتورسیکلت ای‌ام‌بی 001 پرو را برنامه‌ریزی کرده است که 12 دستگاه کمتر از مدل پیشین آن است. برو سوپریور این موتورسیکلت ها را در کارخانه تولوز واقع در فرانسه تولید خواهد کرد و نخستین تحویل در سه ماهه چهارم 2023 انجام خواهد شد.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام