موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

اگر مدت ها یک کراس اوور متفاوت و غیر تکراری ندیده اید! (+عکس)

اگر مدت ها یک کراس اوور متفاوت و غیر تکراری ندیده اید! (+عکس)

آنچه در کابین مشاهده می شود شایسته نام جگوار است و در این رابطه دقت خاصی نیز مدنظر تولیدکننده قرار داشته است...

موبنا جگوار آی-پیس زمانی که در سال 2018 رونمایی شد به خاطر طراحی متفاوتش محل نقدهای بسیاری قرار داشت. از سوی دیگر نیز به عنوان نخستین جگوار تمام الکتریکی اثر مهمی در پیشرفت خودروساز مذکور در این بخش از بازار داشت. در 2019 نیز جایزه سال خودروی اروپا را به خود اختصاص داد تا ماموریت خود را در مجموعه جگوار به نحو شایسته انجام داده باشد.

اکنون مدل 2022 آی-پیس اچ اس ائی در بازار آمریکا با قیمت حدود 73 هزار دلار عرضه می شود که جذابیت های یک خودروی زیبا و فناورانه را به شکلی خاص ارائه می شود.

بازهم آن طراحی خاص بویژه از ستون آخر تا چراغ های اصلی تکرار شده و می تواند برای دقایقی بیننده را درگیر خطوط و زوایای متفاوت خود کند.

در بخش پیشرانه از دو تپنده الکتریکی با مجموع خروجی 394 اسب بخار و گشتاور 694  نیوتن متر استفاده شده است. با رینگ های 20 اینچی آلومینیومی، جگوار آی-پیس اچ اس ائی طی 4.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد. رینگ های 22 اینچی در حالت آپشن قابل ارائه است.

جگوار آی-پیس اچ اس ائی

انرژی مورد نیاز پیشرانه از بسته باتری لیتیم-یون با ظرفیت 90 کیلووات ساعت تامین می شود تا برد حرکتی 377 کیلومتر در اختیار آی-پیس قرار بگیرد. باتری از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند و زمان لازم برای شارژ کامل با شارژ معمولی 12.9 ساعت برآورد شده است. با استفاده از شارژر دی سی سریع، می توان ظرفیت باتری را طی 30 دقیقه از 30 به 80 درصد رساند. اگر مالک خودرو عجله هم داشته باشد؛ طی 15 دقیقه انرژی مورد نیاز برای پیمایش 100 کیلومتر توسط شارژ سریع دی سی در باتری ذخیره می شود.

وزن جگوار آی-پیس 2170 کیلوگرم گزارش شده است.

آنچه در کابین مشاهده می شود شایسته نام جگوار است و در این رابطه دقت خاصی نیز مدنظر تولیدکننده قرار داشته است. از فناورانه های آی-پیس باید به نمایشگر 10 اینچی لمسی تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر 12.3 اینچی اطلاعات کیلومتر، پشتیبانی از اندروید اوتو و اپل کارپلی بی سیم، شارژر بی سیم، سیستم صوتی از برند حرفه ای مریدین اودیو، تنظیم الکتریکی 16 جهته صندلی ها، گرم کن و تهویه صندلی ها و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: سطح 2 رانندگی خودران، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، نمایش نقاط کور دید راننده و شناسایی هوشمند علائم ترافیکی مسیر به عنوان آپشن استاندارد اشاره کرد.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام