گردشی در خط تولید آمریکای شاسی بلند خاص تویوتا(+فیلم و عکس)
سکویا در تگزاس/

گردشی در خط تولید آمریکای شاسی بلند خاص تویوتا(+فیلم و عکس)

تویوتای تولید شده در تگزاس را می توان متفاوت ترین طراحی تویوتا در کلاس شاسی بلند دانست. یک خودروی زیبا و درشت اندام که ویژگی های خاصی را به نمایش می گذارد...

موبنا تویوتا به تازگی تولید نسل کاملا جدید(نسل سوم) خودرو شاسی بلند سکویا را آغاز کرده است. این محصول توسط تویوتا تگزاس تولید می شود. تویوتا سکویا 2023 در کارخانه سن آنتونیو تولید می شود که به صورت انحصاری برای تولید مدل های سکویا و توندرا در نظر گرفته شده است.

تویوتا تگزاس زیرمجموعه تویوتا موتور آمریکای شمالی است که خود آن زیرمجموعه شرکت تویوتا موتور ژاپن محسوب می شود. تویوتا تگزاس در حال حاضر وظیفه تولید وانت پیکاپ توندرا و خودرو شاسی بلند اندازه کامل سکویا را بر عهده دارد.

 

 

تویوتا سکویا 2023

تاسیسات تولیدی سن آنتونیو مجموعه ای گسترده با بیش از 2600 کارگر است، اگرچه به گفته تویوتا 3600 کارمند و 5300 تامین کننده، این کارخانه را برای تولید سکویا 2023 آماده کرده اند. تویوتا یک سرمایه گذاری 391 میلیون دلاری در این مجموعه انجام داده تا آن را برای تولید نسل جدید خودرو شاسی بلند سکویا و وانت پیکاپ توندرا آماده کند. این کارخانه از سال 2006 میزبان تولید وانت پیکاپ توندرا بوده است.

تکنیک های جدید تولیدی مانند فناوری جوشکاری لیزری نوآورانه و فرایند تولید اصلاح شده برای پرس و قالب گیری ورقه های بزرگ فلزی در تاسیسات تولیدی تویوتا تگزاس بکار گرفته شده اند. سرمایه گذاری کلی تویوتا در این مجموعه به بیش از 3.1 میلیارد دلار بالغ می شود.

به گفته کوین وولکل، رئیس تویوتا تگزاس، نسل سوم سکویا آغاز دوران جدیدی از معرفی خودروهای الکتریکی را نشان می دهد که به هدف شرکت برای نزدیک شدن به کربن خنثی کمک خواهد کرد و در عین حال انتظارات مشتریان برای این خودرو شاسی بلند نمادین را پاسخ می دهد.

تویوتا در ژانویه 2022 از نسل جدید سکویا رونمایی کرد که روی پلتفرم مشترک با مدل های توندرا و لندکروزر سوار می شود. سکویا 2023 به پیشرانه هیبریدی آی-‌فورس مکس مجهز شده است. قلب تپنده توربو دوقلو 3.5 لیتری شش سیلندر خورجینی سکویا توانایی تولید 437 اسب بخار نیرو و 583 پوند فوت گشتاور را دارد. یک جعبه دنده 10 سرعته نیز وظیفه انتقال نیروی پیشرانه به چرخ ها را بر عهده دارد.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام