هیوندای آزرا جدید: خیلی جسور، خیلی متفاوت! (+عکس)

موبنا هیوندای به تازگی از نسل جدید (هفتم) خودرو گرنجور رونمایی کرده است که تغییرات چشمگیر در طراحی نسبت به نسل قبل را نشان می دهد. اگر نام گرنجور برای شما چندان آشنا نیست باید به این نکته اشاره داشت که این مدل در برخی بازارها (از جمله ایران) به نام آزرا عرضه شده است.

در این مرحله مشخصات فنی خودرو ارائه نشده است. اما معدود تصاویر رسمی منتشر شده حاکی از طراحی ظاهری جسورانه هیوندای گرنجور 2023 هستند. نمای جلوی خودرو شبیه به مینی ون آینده‌نگر هیوندای استاریا به نظر می رسد. یک نوار ال‌ئی‌دی در امتداد کل پهنای قسمت جلو کشیده شده است، در شرایطی که چراغ های اصلی جلو در پایین این نوار به صورت خوشه های جداگانه در سپر و دو طرف جلوپنجره عظیم گرنجور نصب شده اند.

هیوندای آزرا جدید: خیلی جسور، خیلی متفاوت! (+عکس)

در نمای جانبی هیوندای گرنجور 2023، دستگیره های درب در حالتی که از آنها استفاده نشود همسطح با بدنه قرار می گیرند. شیشه لچکی نیز اشاره ای به نسل نخست گرنجور دارد که در سال 1986 معرفی شد.

درب های عقب کشیده نشان می دهد که نسل کاملا جدید گرنجور افزایش فاصله بین محورها برای ارائه فضای پای بیشتر را تجربه کرده است. فاصله بین محورهای نسل پیشین این خودرو برابر با 2885 میلیمتر و طول کلی خودرو نیز برابر با 4990 میلیمتر بود. از نظر اندازه، گرنجور جدید احتمالا بین مدل های جنسیس جی80 و جنسیس جی90 قرار می گیرد.

تغییرات در طراحی ظاهری در قسمت عقب هیوندای گرنجور 2023 نیز دیده می شود و یک چراغ نواری همانند جلوی خودرو در امتداد پهنای قسمت عقب کشیده شده است. صندوق عقب خودرو با خمیدگی ملایم میزبان دوربین دید عقب در قسمت مرکزی و بالای نوشته گرنجور است.

برای حفظ ظاهر یکدست و تمیز خودرو، به نظر می رسد هیوندای سر خروجی اگزوز را زیر سپر پنهان کرده است. همچنین، غیبت حسگرهای پارک جلب توجه می کند. البته باید اشاره داشت که با تصاویر واقعی از خودرو مواجه نیستیم، از این رو، حسگرها احتمالا در نوار مشکی که کل پهنای قسمت عقب را فرا گرفته است، ادغام شده اند.

هیوندای گرنجور 2023

در مورد فضای داخلی هیوندای گرنجور 2023 نیز شاهد تغییرات چشمگیر نسبت به نسل پیشین این خودرو هستیم. نمایشگرهای دوگانه در بالای داشبورد همراه با یک نمایشگر سوم در قسمت پایین کنسول مرکزی جلب توجه می کنند. به نظر می رسد غربیلک فرمان با الهام از نسل نخست گرنجور طراحی شده و سرنشینان عقب نیز ابزارهای کنترل خود را در اختیار دارند که بین دو صندلی نصب شده اند.

نورپردازی محیطی در درب های خودرو فضایی آرام و دنج را ایجاد می کند، در شرایطی که صندلی ها با پوششی که هیوندای از آن به عنوان چرم ناپا نام می برد در ترکیب با چرم ضد باکتری در برخی نقاط تماس پوشیده شده اند. از ویژگی های مشهود دیگر می توان به ابزارهای کنترل صوتی مجزا، سانروف دو تکه، و صندلی های برقی جلو با تکیه‌گاه های سر دارای طراحی خاص اشاره کرد.

 منبع: عصرایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا