ارومین تکنولوژیز/ بهره‌برداری از باد: بهینه، بی‌صدا و دوستدار پرندگان! (+عکس)

ارومین تکنولوژیز/ بهره‌برداری از باد: بهینه، بی‌صدا و دوستدار پرندگان! (+عکس)

ارومین تکنولوژیز پتنت سامانه برداشت باد بی حرکت خود را ثبت کرده است که به گفته شرکت می تواند با هزینه مشابه با پنل های خورشیدی پشت بامی تا 50 درصد انرژی بیشتر تولید کند.

موبنا –  این سامانه بادی جدید می تواند با سامانه های انرژی خورشیدی و تجهیزات الکتریکی فعلی ساختمان ها نیز یکپارچه شود. توربین بادی بدون پره مذکور توسط شرکت ارومین تکنولوژیز (Aeromine Technologies) معرفی شده است.

آشنایی با سامانه ارومین

 

ارومین تکنولوژیز پتنت سامانه برداشت باد بی حرکت خود را ثبت کرده است که به گفته شرکت می تواند با هزینه مشابه با پنل های خورشیدی پشت بامی تا 50 درصد انرژی بیشتر تولید کند.

سامانه بادی ارومین که به واسطه عدم استفاده از پره های گردنده از موارد دیگر متمایز می شود، عملکردی بی صدا دارد و موجب مرگ پرندگان نیز نمی شود، از این رو، گزینه ای دوستدار طبعیت است.

این فناوری از آیرودینامیک مشابه با ایرفویل های (Airfoil) خودروهای مسابقه ای استفاده می کند و جریان هوای هر سازه را تقویت می کند. واحد بی حرکت، بی صدا و بادوام ارومین در هر شرایط آب و هوایی و هر زمان از شبانه روز می تواند انرژی تولید کند، در شرایطی که تنها 10 درصد از فضای بام مورد نیاز برای استقرار پنل های خورشیدی را اشغال می کند.

تامین 100 درصد انرژی مورد نیاز ساختمان

توربین بادی پیشگامانه که می تواند 50 درصد کارآمدتر از توربین های عادی باشد

سامانه ارومین از 20 تا 40 واحد که روی لبه ساختمان در جهت غالب وزش باد، نصب می شوند، شکل می گیرد. ترکیب سامانه بادی ارومین با پنل های خورشیدی پشت بامی، که برای عملکرد بدون مشکل با سامانه های الکتریکی مورد استفاده در ساختمان های فعلی طراحی شده است، می تواند تا 100 درصد از انرژی مورد نیاز ساختمان را در محل تولید کند. این در شرایطی است که نیاز به ذخیره انرژی را نیز به حداقل می رساند.

به گفته دیوید آسارنو، مدیرعامل شرکت ارومین، این سامانه می تواند شرایط بازی را تغییر داده و ارزش جدیدی را به بازار به سرعت در حال رشد تولید برق پشت بامی اضافه می کند. این شرایط به شرکت ها کمک می کند تا اهداف انعطاف‌پذیری و پایداری خود را با یک منبع انرژی تجدیدپذیر محقق کنند.

فناوری اختصاصی ارومین عملکرد انرژی باد را به بازار تولید برق در محل وارد می کند و محدودیت های ناشی از چرخش توربین های بادی و پنل های خورشیدی کمتر کارآمد را کاهش می دهد.

به لطف ردپای کوچک سامانه ارومین، فضای زیادی برای استفاده از زیرساخت های خورشیدی و تاسیساتی روی پشت بام ساختمان ها وجود دارد. این سامانه ابزار مفید جدیدی را در اختیار مالکان املاک تجاری قرار می دهد که به واسطه هزینه های رو به افزایش انرژی و تقاضا برای امکاناتی مانند ایستگاه های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در پی استقلال انرژی هستند.

سامانه ارومین روش بسیار کارآمدتری را برای بهره‌برداری از جریان های حتی ملایم باد و تولید برق بر فراز پشت بام سازه های بزرگ و مسطح مانند انبارها، مراکز داده، ساختمان های اداری و آپارتمانی ارائه می کند.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام