کراس اوور نسل دوم کره ای با کروز کنترل هوشمند(+عکس)
کیا نیرو هیبرید 2023؛

کراس اوور نسل دوم کره ای با کروز کنترل هوشمند(+عکس)

در بخش پیشرانه این تریم از کیا نیرو شاهد حضور پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر در هماهنگی با 2 موتور الکتریکی هستیم...

موبنا نیرو(NIRO) از محصولات کمپانی کیا است که از زمان معرفی در سال 2016 تا کنون جز تولیدات آینده نگر کیا از منظر طراحی و فنی بوده است.

اولین نسل کیا نیرو در سال 2016 با مدل هیبریدی روانه بازار شد، سپس تریم های پلاگین هیبرید و الکتریکی خالص نیز به خانواده نیرو اضافه شدند.

در سال 2019 شاهد ارائه یک فیس لیفت از نیرو بودیم که جذابیت های ظاهری بیشتری را به این خودروی کره ای اضافه کرد.

کیا نیرو فیس لیفت 2019/ نسل اول

کیا نیرو فیس لیفت 2019/ نسل اول

اکنون نسل دوم با مدل 2023 نیرو معرفی شده که به مراتب جذاب تر از مدل های قبلی است. در قسمت دماغه از چراغ اصلی با گرافیک داخلی ترکیبی شامل ال ای دی و هالوژن استفاده شده که درون قابی یکپارچه قرار گرفتند و همین حس در نمای کلی نیز رعایت شده است.

کیا نیرو هیبرید 2023؛ کراس اوور نسل دوم کره ای با کروز کنترل هوشمند(+عکس)

چراغ های اصلی عقب نیز روی ستون آخر توسعه یافته اند که این الگوی طراحی نیز در نوع خود برای محصولات کیا، جذاب و متفاوت محسوب می شود.

نیرو هیبریدی

تصاویری که مشاهده می کنید مربوط به تریم اس اکس تورینگ هیبرید می شود که مدل 2023 این خودرو در بازار آمریکا حدود 36 هزار دلار قیمت دارد. البته قیمت پایه کیا نیرو از 28 هزار دلار کلید می خورد.

در بخش پیشرانه این تریم از کیا نیرو شاهد حضور پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر در هماهنگی با 2 موتور الکتریکی هستیم. مجموع خروجی برابر با 139 اسب بخار و گشتاور 195 پوندفوت است. در بخش جعبه دنده از نمونه 6 سرعته دوکلاچه استفاده شده است.

بسته باتری مورد استفاده در این خودرو از نوع لیتیم-یون با ظرفیت 11.1 کیلووات ساعت است.

خودرو فاقد سامانه تمام چرخ محرک است. وزن خالص نیز 1473 کیلوگرم محاسبه شده است.

ارزش یک خودروی هیبریدی با بررسی شاخص مصرف سوخت آن مشخص می شود و در رابطه با نیرو هیبرید اس اکس تورینگ باید به این اعداد اشاره کنیم: برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر 4.4 لیتر، در بزرگراه 4.3 لیتر و در حالت ترکیبی 4.35 لیتر.

فضای کابین به نسبت عدد پرداختی برای خودرو، کاملا منصفانه ساخته و پرداخته شده است! اینجا امکاناتی شامل نمایشگرهای دیجیتال اطلاعات کیلومتر و تنظیمات سیستم سرگرمی در اندازه 10.3 اینچی نصب شده اند. در تریم پایه نمایشگر تنظیمات سیستم سرگرمی 8 اینچی است.

از امکانات دیگر می توان به پشتیبانی بی سیم از اپل کارپلی و اندروید اوتو، ناوبری ماهواره ای، سیستم صوتی از برند مطرح هارمن کاردون، پوشش چرم گیاهی برای صندلی ها، سیستم تهویه اتوماتیک و … اشاره کرد.

در کیا نیرو 2023 از کروز کنترل هوشمند استفاده شده که مجهز به قابلیت یادگیری ماشین است. بدین ترتیب الگوریتم هوش مصنوعی به جمع آوری اطلاعات از نحوه رانندگی مالک خودرو می پردازند.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام