بازار وی پی ان فروش ها سکه شده است

بازار وی پی ان فروش ها سکه شده است

اختلال در اینترنت و فیتلرینگ پلتفرم‌های خارجی از جمله واتس اپ و اینستاگرام باعث شد تا بار دیگر بازار وی پی ان فروش ها سکه شود.

موبنا – طی روزهای گذشته محدودیت شدیدی روی دسترسی به اینترنت اعمال شد و در این میان پلتفرم‌های خارجی متعددی چون اینستاگرام و واتس اپ نیز فیلتر شدند. البته تجربه ثابت کرده فیلترینگ فقط به کسب و کارهای آنلاین آسیب شدیدی وارد می‌کند و مانع دسترسی کاربران به پلتفرم‌های فیلتر شده نخواهد شد؛ برای مثال فیلترینگ تلگرام مانع حضور کاربران در این پیام رسان محبوب نشد و در حال حاضر میلیون‌ها کاربر از آن استفاده می‌کنند.

رونق بازار وی پی ان فروش ها

هرچند فیلترینگ شدید باعث شده تا بسیاری از وی پی ان ها بلااستفاده شوند، اما در این میان برخی از فیلترشکن ها که باید اشتراک آنها را خریداری کرد می‌توانند کاربران را به پلتفرم‌های فیلتر شده متصل کنند. در همین راستا فیلترینگ واتس اپ و اینستاگرام که به عنوان پلتفرم‌های خارجی محبوب در ایران محسوب می‌شوند باعث شده تا بازار وی پی ان فروش ها بار دیگر رونق بگیرد.

بر اساس گزارشی که شرکت آلمانی استاتیستا با استفاده از اطلاعات مجموعه Top10VPN منتشر کرد میزان استفاده از فیلترشکن ها و وی پی ان ها طی ماه قبل در ایران حدود 3 هزار درصد رشد پیدا کرده است؛ به گونه‌ای که برخی از آمارها از سود 1000 میلیارد تومانی دلالان از فروش فیلترشکن ها در ایران حکایت دارند.

 منبع: گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام