این رستوران عجیب در یاماگوچی! (+فیلم و عکس)

هرچند خانه و رستوران به عنوان یک غار طبیعی به نظر می رسند، اما لازم به ذکر است که روند مجسمه سازی و فضا سازی تا اندازه زیادی علمی و منطبق بر استفاده از ابزارهای پیشرفته بوده است.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور چون’يا ايشيگامى و تیم همراه وی، تکمیل «خانه و رستوران غار مانند» در شهر ژاپنی یاماگوچی را جشن می گیرند. این معماری نشان‌ دهنده یک پلت فرم طبیعی فرسایش‌ شده است که تونل‌ ها و طاق‌ های سنگی غارهای زیر زمینی را به یاد می‌ آورد و بر ناهمواری های زیبای موجود در طبیعت تاکید می کند.

ايشيگامى توضیح می دهد: این پروژه یک اقامتگاه/رستوران طراحی شده برای صاحب رستورانی فرانسوی است. از من خواسته شد مجموعه ای بسازم که تا حد امکان «سنگین» باشد و دست یابی به این هدف جز با الهام از طبیعت زیر و خشن و در عین زیبا و جسور امکان پذیر نبود. قطعا غذاهای اصیل به چنین مکانی برای سرو شدن نیاز دارند.

 

 

هرچند خانه و رستوران به عنوان یک غار طبیعی به نظر می رسند، اما لازم به ذکر است که روند مجسمه سازی و فضا سازی تا اندازه زیادی علمی و منطبق بر استفاده از ابزارهای پیشرفته بوده است. نتیجه این تلاش ها پروژه ای است که بخشی از آن توسط طبیعت حکاکی شده است. فاز طراحی از سال 2013 تا 2016 و فاز ساخت نیز از سال 2016 تا 2022 طول کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام