انتهای خط پس از 42 سال!

آخرین سال نیسان محبوب بازار ایران (+عکس)

42 سال از زندگی ماکسیما سپری شده زیرا اولین بار با برند داتسون ماکسیما در سال 1981 معرفی شد. این خودرو از یک موتور 6 سیلندر محور عقب استفاده می کرد.

موبنا ماکسیما یکی از محبوب ترین و مطرح ترین برندهای خودرویی در بازار خودروی ایران است. ماکسیما برای گروه نیسان نیز یک محصول موفق و پرفروش بوده که همچنان مدل های سال آن را معرفی کرده اما خبرهایی به گوش می رسد که مدل 2023 آخرین سال ارائه ماکسیما است و پس از آن این برند بازنشسته می شود.

اکنون مدل 2023 نیسان ماکسیما با قیمت پایه 39235 دلار در بازار آمریکا عرضه شده و تریم اس آر که به نوعی میانه جدولی ماکسیما محسوب می شود نیز 44395 دلار قیمت دارد. تریم پلاتینوم به عنوان پرچمدار نیز از 45345 دلار آغاز می شود.

نیسان ماکسیما

42 سال از زندگی ماکسیما سپری شده زیرا اولین بار با برند داتسون ماکسیما در سال 1981 معرفی شد. این خودرو از یک موتور 6 سیلندر محور عقب استفاده می کرد. در سال 1985 نسل دوم که 6 سیلندر معرفی شد که در مقایسه با نسل اول، جعبه دنده با محور جلو در ارتباط قرار داشت.

ماکسیما اکنون از پیشرانه 3.5 لیتری 6 سیلندر با 300 اسب بخار خروجی استفاده می کند. این مجموعه با جعبه دنده سی وی تی در ارتباط با محور جلو هماهنگ می شود.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام