کپی برداری تیک تاک از رقیب تازه نفس

سرویس ویدئوی کوتاه تیک تاک قابلیتی را رونمایی کرد که از کاربران می خواهد هر روز در لحظات اتفاقی، تصاویر و ویدئوهایی از خود ارسال کنند.

موبنا – این قابلیت که “حالا تیک تاک” (TikTok Now) نام دارد، موفقیت پلتفرم شبکه اجتماعی “بی‌ریل” (Be Real) را دنبال کرده که هر روز به کاربران دو دقیقه فرصت می دهد تا تصاویری از خودشان را ارسال کنند. اپلیکیشن “بی‌ریل” که در سال ۲۰۲۰ شروع به کار کرد، طراحی ساده ای دارد و ماهیت بی تکلف آن، کاربرانی که به دنبال جایگزین جدیدی برای شبکه های اجتماعی مرسوم هستند را به خود جذب کرده است. این اپلیکیشن که بین نسل جوان طرفدار پیدا کرده است، طی ماه‌های اخیر شاهد رشد محبوبیتش بوده و اکنون در جایگاه محبوب‌ترین اپلیکیشن فروشگاه اپ استور اپل جلوس کرده است و در طول اکثر اوقات تابستان، در میان ۱۰ اپلیکیشن محبوب اپ استور قرار داشت.

تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است، علاوه بر تصاویر فوری، قابلیت ارسال ویدئوی ۱۰ ثانیه ای را هم اضافه کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت در یک پست بلاگ اعلام کرد تیک تاک اکنون شما و دوستانتان را دعوت می کند تصویر آنچه که در لحظه، سرگرم انجام آن هستند را با استفاده از دوربین جلو و عقب دستگاه خود، ثبت کنید.

اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام “کاندید چلنجز” (Candid Challenges) است که شباهت چشمگیری به اپلیکیشن بی‌ریل (BeReal) دارد و به نظر می‌رسد از این برنامه محبوب، کپی‌برداری شده است. الساندرو پالوسی، طراح برنامه و افشاگر معروف، در توییتر اسکرین‌شاتی ارسال و اعلام کرد اینستاگرام در حال تست قابلیتی است که تقریبا مشابه بی‌ریل به نظر می‌رسد.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا