پایانی بر یک خودروی باشکوه! (+عکس)

موبنا کرایسلر ۳۰۰ سدان فول سایز آمریکایی است که از سال ۲۰۰۴ روی خط تولید قرار گرفت و تا ۲۰۱۰ تولید شد. مدل LD آن نیز از سال ۲۰۱۱ تا کنون در لیست فروش کمپانی قرار دارد.

آنچه که کرایسلر ۳۰۰ را به خودرویی ماندگار و متفاوت تبدیل می کند به نوع طراحی آن و تفاوت هایی باز می گردد که در مقایسه با دیگر محصولات این کلاس ارائه می دهد.

دماغه خاص، ستون های کوتاه، شیب متفاوت سقف و خط شانه قوی همگی در ایجاد منظره ای قابل تحسین در صنعت خودرو مشارکت داشته اند. جالب آنکه کرایسلر ۳۰۰ با برند لانچیا تما نیز عرضه شده است.

کرایسلر ۳۰۰سی

اکنون خبر بازگشت کرایسلر ۳۰۰سی با مدل ۲۰۲۳ روی خط رسانه ها قرار گرفته که این دلبر آهنی از پیشرانه ۸ سیلندر ۶.۴ لیتری با ۴۵۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۶۴۴ نیوتن متر استفاده می کند. نکته مهم آن است که این خودرو فقط برای یک سال موجود خواهد بود و پس از آن خط تولید ۳۰۰ بنزینی برای همیشه به کار خود پایان خواهد داد و احتمالا در آینده باید منتظر تریم های الکتریکی باشیم.

در بخش جعبه دنده از نمونه ۸ سرعته اتوماتیک در ارتباط با محور عقب و دیفرانسیل LSD استفاده شده است. فاصله تعویض بین دنده ها با این جعبه حدود ۱۶۰ میلی ثانیه محاسبه شده است.

این جعبه دنده اثر مهمی در ثبت شاخص صفر تا ۹۶ کیلومتر طی ۴.۳ ثانیه برای کرایسلر ۳۰۰سی مدل ۲۰۲۳ دارد.

بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۷۸ کیلومتر برساعت است.

در سیستم ترمز از برند حرفه ای برمبو استفاده شده که کالیپرهای قرمز رنگ آن را از میان رینگ ها می توان مشاهده کرد. سیستم تعلیق نیز از نوع تطبیقی است و تجربه سواری نرمی را ایجاد می کند. استفاده از سیستم اگزوز فعال امکان تنظیم صدای خروجی را نیز امکان پذیر می کند.

رینگ های آلومینیومی استاندارد در انداززه ۲۰ اینچی ارائه می شوند.

فضای داخل کابین محیطی لوکس است که با استفاده از پوشش چرم و جزئیات آلومینیومی منظره ای اشرافی را پیش روی مخاطب قراررر می دهد. به آنچه گفته شد باید امضای فیبرکربن را نیز اضافه کنیم.

صندلی ها  مجهز به گرم کن و تهویه هستند. فرمان نیز مجهز به گرم کن است. استفاده از سیستم صوتی  برند لوکس هارمن کاردون با ۱۹ اسپیکر استریو را هم برای این خودرو در نظر گرفته اند.

تولید کرایسلر ۳۰۰سی مدل ۲۰۲۳ محدود به ۲۰۰۰ دستگاه برای بازار آمریکا و ۲۰۰ دستگاه برای بازار کانادا خواهد بود.

اولین نسخه کرایسلر ۳۰۰ در سال ۱۹۵۵ میلادی رونمایی شد که از یک موتور ۵.۴ لیتری ۸ سیلندر همی و چهار کاربراتور استفاده می کرد. این هیولای پیر ۳۰۰ اسب بخار خروجی داشت و برای آن دوران در نوع خود یک ابرقدرت محسوب می شد.

 منبع: عصرایران
خروج از نسخه موبایل