موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

اگر عازم عراق هستید، این گزارش را بخوانید تا بهترین سیمکارت را با خود ببرید

اگر عازم عراق هستید، این گزارش را بخوانید تا بهترین سیمکارت را با خود ببرید

اطلاع زائران اربعین، از جزییات نرخ ارتباطات در این ایام، کمک مناسبی به انتخاب بهترین و مقرون‌به صرفه‌ترین گزینه خواهد کرد. اما سوال اینجاست که با جمع‌بندی نرخ خدمات و امکانات اپراتورهای ایرانی و سپس قیاس آنها با اپراتورهای کشور مقصد یعنی عراق، در نهایت کدام گزینه به صرفه است؟

موبنا – پاسخ به پرسش نخست یعنی مقرون‌به‌صرفه‌ترین انتخاب میان اپراتورهای ایرانی، پیش از این داده شد و بررسی تعرفه‌های ارایه شده از سوی همراه‌اول و ایرانسل در بخش نرخ تماس‌ها و پیامک نشان می‌دهد که تفاوتی میان این تعرفه‌ها توسط دو اپراتور اصلی کشور وجود ندارد.
به این ترتیب که با اعمال تخفیف‌های ویژه این ایام برای زائران، هر دقیقه تماس صوتی با ایران، ۹۰۰۰ تومان، هر دقیقه تماس صوتی دریافتی از ایران، ۶۰۰۰ تومان، هر دقیقه تماس صوتی با کشور عراق، ۴۰۰۰ تومان، ارسال هر پیامک، ۱۳۰۰ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه، ۵۰۰ تومان در هر 2 اپراتور تعرفه‌گذاری شده است.
اما با توجه به نیاز اکثر زائران به اینترنت، تعرفه‌های این بخش در بسته‌های تعریف و ارایه شده از سوی اپراتورها اهمیت بیشتری دارد.
در این خصوص اپراتور اول و بزرگتر ایران، یعنی همراه اول در این بخش، به شکلی مشهود، بسته‌ها و تعرفه‌های بهتر و مقرون‌ به صرفه‌تری ارایه داده است.
بر این اساس شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) با تعریف و طراحی «دو بسته رومینگ ویژه اربعین»، سطح میزبانی خود از مشترکان حاضر در این رویداد بزرگ را بالاتر برده است؛ به صورتی که مشترکان به اندازه مصرف خود می‌توانند یکی از دو بسته 7 روزه «نامحدود» یا «اقتصادی زائر» را انتخاب کنند.
بسته ویژه «دیتای نامحدود» شامل اینترنت نامحدود با سیاست مصرف منصفانه به همراه 250 پیامک هدیه و 25 دقیقه مکالمه هدیه با قیمت 350 هزار تومان ارایه شده است.
بسته «اقتصادی زائر» نیز با 150مگابایت دیتای رومینگ عراق به همراه 50 پیامک هدیه و 10 دقیقه مکالمه هدیه به قیمت 100 هزار تومان عرضه شده که امکان خرید و هدیه به مشترک حاضر در عراق حتی از ایران نیز فراهم شده است.
به این ترتیب همراه اول در کنار بسته‌های ویژه دیتای ارایه شده، پیشنهادات قابل ملاحظه‌ای برای استفاده از پیامک و مکالمه رایگان نیز ارایه داده است.
به عبارت دیگر استفاده از بسته‌های همراه‌ اول در قیاس با بسته‌های ایرانسل، از مزیت، تعرفه و امکانات بیشتری برخوردار است و به همین جهت زائران اربعین می‌توانند بسته به نیاز و شرایط خود، یکی از بسته‌های مقرون به صرفه همراه اول را تهیه و استفاده کنند.

 

سیم کارت ایرانی یا عراقی؟

اما در روزهای گذشته اخباری مبنی بر به صرفه‌بودن خرید سیم‌کارت عراقی از سوی زائران ایرانی مطرح شد.
به همین جهت حالا باید به پاسخ پرسش دوم یعنی خرید سیم‌کارت ایرانی یا عراقی بپردازیم.
از سمت ایران سه اپراتور همراه‌اول، ایرانسل و رایتل حضور دارند و از سمت عراق نیز سه اپراتور کورک، زین و آسیاسل برای ارایه خدمات، نرخ‌های پیشنهادی خود را اعلام کرده‌اند.
اما با توجه به تنوع اپراتورها و بسته‌های پیشنهادی و جلوگیری از سردرگمی مخاطبان این مطلب، نرخ بهترین پیشنهاد همراه اول یعنی بسته ویژه «دیتای نامحدود» شامل اینترنت نامحدود با سیاست مصرف منصفانه به همراه 250 پیامک هدیه و 25 دقیقه مکالمه هدیه را با قیمت تمام شده بسته‌های محدود و مشخص 2 اپراتور ایرانی و 3 اپراتور عراقی مقایسه می‌کنیم تا پاسخ کوتاهی به این پرسش داده باشیم.
در حال حاضر بسته ویژه دیتای نامحدود همراه اول با شرایطی که ذکر شد، تنها 350 هزار تومان برای مصرف‌کننده قیمت دارد. حال آنکه قیمت تمام شده با بسته‌های محدود و مشخص در خصوص، ایرانسل معادل 1 میلیون و 675 هزار تومان، رایتل 1 میلیون 443 هزار تومان، اپراتور کرک عراق 999 هزار تومان، اپراتور زین بیش از 1 میلیون و 200 هزار تومان و اپراتور آسیاسل نیز 1 میلیون و 162 هزار تومان برای زایران تمام می‌شود.
به این ترتیب با توجه به بهترین بسته پیشنهادی بین اپراتورها، بسته دیتای نامحدود همراه اول با اختلاف زیاد، همچنان بهترین انتخاب در قیاس با اپراتورهای ایرانی و عراقی برای زائران اربعین محسوب می‌شود.
جزییات بیشتر را در جدول زیر ببینید:

اگر عازم عراق هستید، این گزارش را بخوانید تا بهترین سیمکارت را با خود ببرید

 منبع: آی تی آنالیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام