سامسونگ پشتیبانی از سری گلکسی نوت 9 را متوقف کرد

سامسونگ پشتیبانی از سری گلکسی نوت 9 را متوقف کرد

سامسونگ بالاخره پشتیبانی از فبلت گلکسی نوت 9 خود را رسما متوقف کرد. بدین‌ترتیب این هندست از این پس هیچ‌گونه به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی را دریافت نخواهد کرد.

موبنا – غول کره‌ای اخیرا پچ امنیتی ماه سپتامبر 2022 همراه با جزئیات آن‌را منتشر کرد. این شرکت در وبسایت خود فهرست دستگاه‌های پشتیبانی‌کننده از این آپدیت را ارائه داد. اکنون در این فهرست اسامی دستگاه‌های جدیدی نظیر گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 به چشم می‌خورد؛ در حالی‌که برخی دستگاه‌های پیشین از جمله گلکسی نوت 9 از آن حذف شده است.

این موضوع بدان معناست که سامسونگ گلکسی نوت 9 از این پس حتی آپدیت‌های امنیتی را نیز دریافت نخواهد کرد. این اسمارت‌فون 4 سال قبل در آگوست سال 2018 با سیستم‌عامل اندروید 8.1 اوریو روانه بازار شد. در ادامه آپدیت اندروید 9 برای این هندست در سال 2019 منتشر شد و آپدیت One UI 2.5 مبتنی بر اندروید 10 نیز طی سال 2020 در اختیار کاربران گلکسی نوت 9 قرار گرفت. نهایتا انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی برای این هندست با فواصل زمانی 3 ماهه ادامه پیدا کرد.

همچنین سری گلکسی نوت 10 نیز از این پس تنها آپدیت‌های امنیتی فصلی را دریافت خواهد کرد. پیش از این هندست‌های گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 10 پلاس قادر به دریافت آپدیت‌های امنیتی به‌صورت ماهیانه بودند. با این‌حال سامسونگ با گذر زمان مطابق روال معمول، به‌روزرسانی‌های امنیتی این هندست‌ها را هر 3 ماه یکبار منتشر می‌کند. این هندست‌ها پیش‌تر در آگوست سال 2019 با سیستم‌عامل اندروید 9 روانه بازار شدند.

به‌روزرسانی اندروید 10 برای سری گلکسی نوت 10 در اوایل سال 2020 منتشر شد. همچنین آپدیت One UI 3 مبتنی بر اندروید 11 در اوایل سال 2021 در دسترس کاربران سری گلکسی نوت 10 قرار گرفت. نهایتا آپدیت One UI 4 مبتنی بر اندروید 12 نیز در اوایل سال 2022 برای سری گلکسی نوت 10 منتشر شد. با این‌حال این 2 اسمارت‌فون واجد شرایط دریافت اندروید 13 نخواهند بود.

 منبع: آی تی رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام