موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

نمایشگر آیفون 14 پرو به‌جای دو حفره، یک حفره طویل کپسولی دارد

نمایشگر آیفون 14 پرو به‌جای دو حفره، یک حفره طویل کپسولی دارد

برخلاف تصور، اپل احتمالاً دو حفره‌ی بالای نمایشگر آیفون 14 پرو را ترکیب می‌کند تا یک حفره‌ی بیضی طویل‌تر ایجاد شود. ناحیه‌ی تاریک اطراف حفره‌ها در شرایطی خاص، گسترش پیدا خواهد کرد.

موبنا – تقریباً یک سال از انتشار اولین شایعه‌ها درباره‌ی حذف بریدگی (ناچ) نمایشگر آیفون 14 پرو و پرو مکس می‌گذرد و اکنون تمامی افشاگران معتقدند که اپل قصد دارد دو گوشی پرچم‌دار جدید خود را به‌جای بریدگی به دو حفره مجهز کند. به‌طورمشخص‌تر گفته می‌شود آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس در بالای نمایشگر خود حفره‌های دایره‌ای‌شکل و بیضی‌شکل دارند.

تاکنون، افراد زیادی به طراحی جدید آیفون اشاره کرده‌اند؛ اما به این موضوع اشاره نشده بود که نرم‌افزار آیفون هنگام فعال‌بودن صفحه‌نمایش چگونه خودش را با آن تطبیق می‌دهد. مک‌رومرز به‌نقل از افشاگری که نخواسته است نامش فاش شود، می‌نویسد هنگام روشن‌شدن نمایشگر، حفره‌‌های دایره‌ای و بیضی ازلحاظ بصری ازهم جدا نیستند؛ بلکه به‌عنوان بریدگی کپسولیِ طویل‌تر و به‌هم‌پیوسته به‌چشم می‌آیند.

درواقع، به‌نظر می‌رسد که اپل تصمیم گرفته است پیکسل‌های موجود در فضای خالی بین حفره‌های دایره‌ای‌شکل و بیضی‌شکل را که در رندرها دیده می‌شد، خاموش کند. این طراحی هنگام استفاده‌ی روزمره‌ی کاربر از آیفون،‌ کمتر باعث حواس‌پرتی می‌شود.

حفره بالای نمایشگر آیفون 14 پرو مکس با پیکسل خاموش

مک‌رومرز می‌نویسد که اپل قصد دارد ناحیه‌های مشکی اطراف بریدگی‌ها را گسترش دهد تا از محتوا میزبانی کنند. برای مثال، ممکن است اپل ناحیه‌ی تاریک را به‌سمت چپ و راست گسترش دهد تا آیکون‌هایی مخصوص در داخل آن ناحیه‌ی تاریک به‌نمایش دربیاید. حتی ممکن است ناحیه‌ی تاریک به‌سمت پایین گسترش پیدا کند تا ناحیه‌ی مربعی بزرگی با گوشه‌های گرد برای نمایش نوتیفیکیشن ظاهر شود.

مک‌رومرز می‌گوید شماری از کارمندان فاکسکان که در خط مونتاژ آیفون 14 فعالیت می‌کنند،‌ به‌طورغیرمستقیم ادعاهای مطرح‌شده‌ی افشاگر ناشناس را تأیید کرده‌اند. کارمندان فاکسکان می‌گویند اپل به‌دنبال ترکیب حفره‌ی دایره‌ای با حفره‌ی بیضی و ایجاد حفره‌ی بیضی طویل‌تر است.

هفته‌ی آینده، سرانجام مشخص می‌شود که نرم‌افزار گوشی‌های اپل چگونه با حفره‌ی بالای نمایشگر تطبیق پیدا می‌کند. اپل در مراسم ۱۶ شهریور، چهار گوشی جدید معرفی خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود آیفون 14 پرو و پرو مکس به دوربین ۴۸ مگاپیکسلی و پردازنده‌ی A16 مجهز باشند و از سیستم ارتباط ماهواره‌ای پشتیبانی کنند.

 منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام