خط تولید شاسی بلند باکیفیت مرسدس بنز در آمریکا (+فیلم و عکس)
کارخانه توسکالوسا؛

خط تولید شاسی بلند باکیفیت مرسدس بنز در آمریکا (+فیلم و عکس)

به گفته مرسدس بنز، خودرو شاسی بلند ئی کیو اس برای عرضه در بازارهای جهانی به صورت انحصاری در آمریکا تولید خواهد شد.

موبنا مرسدس بنز به طور رسمی تولید مدل کاملا جدید و تمام الکتریکی شاسی بلند ئی ‌کیو ‌اس (Mercedes-Benz EQS SUV) را در کارخانه توسکالوسا خود در آلاباما، آمریکا آغاز کرده است. مرسدس بنز از سال 1997 تولید خودروهای شاسی بلند بزرگ خود را در این کارخانه دنبال می کند.

 

 

این نخستین مرسدس-ئی‌ کیو است که در آمریکا ساخته می شود، اما آخرین مدل نخواهد بود و در ادامه سال جاری میلادی تولید شاسی بلند مرسدس بنز ئی‌ کیو ‌ئی در کارخانه توسکالوسا آغاز خواهد شد. تولید مرسدس-مایباخ ئی ‌کیو ‌اس نیز برنامه ریزی شده است.

به گفته مرسدس بنز، خودرو شاسی بلند ئی ‌کیو ‌اس برای عرضه در بازارهای جهانی به صورت انحصاری در آمریکا تولید خواهد شد. همراه با مدل مرسدس بنز ئی ‌کیو‌ ئی، حجم تولید ممکن است از یکصد هزار دستگاه در سال عبور کند که حدود یک سوم ظرفیت تولید کارخانه توسکالوسا است.

باید به این نکته اشاره داشت که نسخه های سدان مرسدس ئی کیو‌ اس و ئی ‌کیو ‌ئی در آلمان تولید می شوند. هر چهار مدل بر اساس پلتفرم معماری خودرو الکتریکی (ئی ‌وی ‌ای) مرسدس بنز تولید می شوند.

تولید خودروهای شاسی بلند ئی ‌کیو ‌اس و ئی ‌کیو ‌ئی با تولید بسته های باتری در کارخانه باتری مرسدس بنز که به تازگی در شهرستان بیب، آلاباما افتتاح شده است، پشتیبانی می شود. این کارخانه تولید باتری جدید که در ماه مارس افتتاح شد، سامانه های باتری را برای خودرو شاسی بلند ئی ‌کیو ‌اس در یک خط تولید تقریبا 300 متری با بیش از 70 ایستگاه کاری تولید می کند.

مرسدس بنز قصد دارد تا پایان سال 2022 تولید خودروهای ئی ‌کیو خود را به هشت مدل در هفت سایت تولیدی در سه قاره جهان افزایش دهد. این فهرست شامل مدل های ئی‌ کیو ‌ای، ئی ‌کیو ‌بی، ئی ‌کیو‌ سی، ئی ‌کیو ‌ئی، ئی‌ کیو ‌ئی شاسی بلند، ئی ‌کیو ‌اس، ئی ‌کیو ‌اس شاسی بلند، و ئی‌ کیو‌ وی می شوند.

نگاهی کوتاه به تاسیسات تولیدی مرسدس بنز در آمریکا

از دهه 1990، مرسدس بنز در مجموع بیش از هفت میلیارد دلار در آلاباما سرمایه گذاری کرده است. از این مقدار، حدود یک میلیارد دلار در کارخانه تولید باتری، مراکز تدارکات و بروزرسانی و ارتقا خط تولید برای ساخت خودروهای الکتریکی هزینه شده است.

در حال حاضر، مرسدس بنز یو. اس. اینترنشنال (ام‌بی‌یواس‌آی) حدود 4500 کارمند دارد و همچنین طی همکاری با تامین کنندگان و ارائه دهندگان خدمات در منطقه، ضامن تداوم حدود 11 هزار فرصت شغلی دیگر نیز است.

تقریبا دو سوم از محصولات تولیدی سالانه در این کارخانه صادر می شوند که مرسدس بنز یو. اس. اینترنشنال را به یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان خودرو از آمریکا تبدیل می کند.

نگاهی کوتاه به خودرو شاسی بلند جدید مرسدس بنز ئی کیو اس

مرسدس بنز با معرفی سدان های لوکس ئی کیو اس و ئی کیو ئی وارد عصر جدید و تمام الکتریکی در بخش خودروهای رده بالای بازار شد. مدل شاسی بلند ئی کیو اس بر اساس پلتفرم جدید معرفی شده برای خودروهای الکتریکی مرسدس بنز شکل گرفته است.

مدل شاسی بلند ئی کیو اس فضای زیاد، راحتی و امکانات مختلف را برای حداکثر هفت سرنشین در کابینی لوکس و پیشرفته ارائه می کند. به لطف موتورهای الکتریکی پر قدرت، سامانه چهار چرخ محرک 4متیک (4MATIC) و حالت رانندگی هوشمند خارج جاده ای، شاسی بلند ئی کیو اس توانایی عبور از زمین های تا حدی ناهموار را نیز دارد.

تیپ ئی کیو اس 450 دارای سامانه محرک محور عقب و میزان نیروی تولیدی آن 355 اسب بخار است. تیپ ئی کیو اس 580 4متیک به سامانه چهار چرخ محرک مجهز شده و میزان نیروی تولیدی آن برابر با 536 اسب بخار گزارش شده است.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام