موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

حمایت ویژه وزارت صمت از تولید تلفن همراه
معاون وزیر صمت تاکید کرد:

حمایت ویژه وزارت صمت از تولید تلفن همراه

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از تولید تلفن همراه در کشور حمایت می‌کنیم، گفت: باتوجه به گردش مالی بالای این صنعت، باید مسائل آن به‌صورت ویژه پیگیری شود.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، “سید مهدی نیازی” در نشستی تخصصی با انجمن تولیدکنندگان تلفن همراه، تبلت و تجهیزات جانبی بر ضرورت حرکت به سمت تولید محصولات دانش بنیان تاکید کرد و از صاحبان ایده و فناورهای نوین خواست تا در این مسیر همراه وزارت صمت باشند.
وی افزود: تلاش شد تا در ساختار جدید وزارت صمت، همه حوزه‌ها اعم از واردات، صادرات، تولید و سرمایه گذاری را در یک دفتر قرار دهیم تا روندهای گذشته اصلاح شده و مشکلات کاهش یابد.
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت گفت: نکته دیگر در ساختار جدید، اهمیت دادن به یک سری رشته فعالیت‌ها بود که پیشتر به آنها کم‌توجهی می‌شد؛ به‌عنوان نمونه در ساختار جدید دفتر صنایع خلاق، دفتر صنایع هوایی یا مواد کمیاب ایجاد شد تا از این طریق بتوان به این صنایع کمک بیشتری کرد.
نیازی در ادامه با تاکید بر توجه به صنایع هایتک، فناورانه و دانش بنیان، خاطرنشان کرد: ما در یک سری صنایع مثل فولاد و نساجی صاحب سبک هستیم و زیست بوم تجربه شده ای داریم، اما در صنایع پیشرفته که بر فناوری های نوین تکیه دارند باید دچار تحول شویم.
وی، نقش انجمن ها و تشکل ها را در این زمینه پر رنگ ارزیابی کرد و افزود: صاحبان این فناوری ها باید کمک کنند تا این فضا در وزارتخانه ایجاد شود، زیرا مسیری آغاز شده و باید تلاش کنیم شناخت های لازم ایجاد شود.
نیازی همچنین بر توجه به ایجاد سبد محصول در زنجیره تولید تلفن همراه و وسایل الکترونیک تاکید کرد و گفت: ایجاد هم‌افزایی در این عرصه به توسعه این صنعت کمک می کند.
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت تاکید کرد: در برخی از صنایع مثل تولید تلفن همراه و تبلت باید با برنامه تحولی و سرعت بیشتری نسبت به دیگر صنایع حرکت کرد و همه مجموعه وزارت صمت و دیگر دستگاه‌ها نباید به‌صورت عادی با این صنعت رفتار کنند.
در این جلسه تولید کنندگان تلفن همراه به بیان موضوعات، توانمندی ها و راهکارهای توسعه این صنعت پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام