چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

موبنا – کاربران می‌توانند فرایند دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ را در دستگاه‌های مبتنی بر اندروید یا آیفون به انجام برسانند. البته پیش از شروع کار، باید توجه داشته باشید که این فرایند برگشت ناپذیر است و اطلاعات از دست رفته را نمی‌توان به آسانی بازیابی نمود. همچنین اگر قصد استفاده از گوشی جدیدی را داشته باشید، نیازی به حذف کردن حساب کاربری وجود ندارد و می‌توانید داده‌های خود را به دستگاه جدید منتقل نمایید.

دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ

پس از آن که اقدام به حذف حساب کاربری واتس‌اپ خود کردید، دسترسی شما به تمامی پیام‌ها و فایل‌ها از جمله عکس‌ها و ویدیوهای موجود در چت‌ها از بین خواهد رفت. همچنین واتس‌اپ نسخه پشتیبان اطلاعات کاربر را از روی سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مثل گوگل درایو (در اندروید) و آی‌کلاد (در آیفون) هم پاک می‌کند. در نتیجه تنها فایل‌هایی که روی حافظه داخلی دستگاه ذخیره کرده باشید، باقی خواهند ماند.

در ادامه اگر حتی با همان شماره قبلی، یک حساب کاربری جدید در واتس‌اپ ایجاد کنید، باز هم قادر نخواهید بود تا اطلاعات قدیمی خود را بازیابی نمایید. سایر داده‌های مرتبط با کاربر از جمله تصویر پروفایل و جزئیات اکانت هم پاک می‌شود و وی از تمامی گروه‌ها نیز حذف خواهد شد؛ اما خود گروه‌ها باقی خواهند ماند. طبق قوانین واتس‌اپ، فرایند پاک کردن کامل اطلاعات افراد ممکن است تا ۹۰ روز به طول بکشد.

حذف حساب کاربری واتس‌اپ در اندروید

همانطور که در قسمت قبلی اشاره کردیم، جهت دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ باید به اپلیکیشن تحت اندروید یا iOS آن دسترسی داشته باشید. این فرایند در اپ اندرویدی طبق مراحل زیر قابل انجام است:

۱. ابتدا وارد برنامه واتس‌اپ روی دستگاه خود شوید. اگر از حساب کاربری خود خارج شد‌ه‌اید، با وارد کردن شماره تلفن و دریافت کد تایید، دوباره وارد آن شوید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۲. در صفحه اصلی اپلیکیشن واتس‌اپ روی آیکن سه نقطه در گوشه بالایی سمت راست بزنید و پس از آن در منوی اباز شده گزینه Settings (تنظیمات) را انتخاب کنید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۳. حالا در میان موارد موجود در صفحه تنظیمات، به اولین قسمت با نام Account (حساب کاربری) بروید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۴. داخل صفحه حساب کاربری گزینه‌های متعددی وجود دارد. آخرین گزینه با عنوان Delete my account (حذف حساب من) را انتخاب نمایید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۵. حالا در ابتدا از قسمت Country (کشور) گزینه ایران را انتخاب کنید. همچنین به جای انتخاب کشور می‌توانید پیش شماره ۹۸ را در کنار علامت «+» وارد نمایید.

۶. بعد از وارد کردن شماره همراه متصل به حساب کاربری، روی کلید قرمز رنگ Delete My Account (حذف حساب من) بزنید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۷. اکنون از شما دلیل دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ پرسیده می‌شود. شما می‌توانید کادر پاسخ به این سوال را خالی بگذارید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۸. برای یکبار دیگر باید روی کلید قرمز رنگ Delete My Account (حذف حساب من) بزنید. پس از آن در صفحه نهایی حذف حساب کاربری قرار می‌گیرید. در توضیحات این صفحه ذکر شده است که فرایند دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ برگشت ناپذیر است و تمامی اطلاعات کاربر از جمله نسخه‌های پشتیبان پس از انجام این کار، پاک خواهد شد و در حساب کاربری دیگری قابل بازیابی نخواهد بود.

۹. اگر هنوز نسبت به حذف حساب کاربری واتس‌اپ خود مطمئن هستید و از داده‌های ضروری نسخه پشتیبان جداگانه تهیه کرده‌اید؛ گزینه Delete My Account (حذف حساب من) را در پایین صفحه لمس کنید. در نهایت اکانت شما و داده‌های آن حذف می‌شود و از آن به صورت خودکار خارج خواهید شد.

حذف حساب کاربری واتس‌اپ در آیفون

فرایند دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ در آیفون کمی متفاوت با اندروید است و حتی مراحل کمتری برای انجام آن مورد نیاز خواهد بود. تنها کافی است قدم‌های زیر را به ترتیب در آیفون یا آیپد خود دنبال کنید.

۱. ابتدا وارد برنامه واتس‌اپ روی دستگاه خود شوید. اگر از حساب کاربری خود خارج شد‌ه‌اید، با وارد کردن شماره تلفن و دریافت کد تایید، دوباره وارد آن شوید.

۲. از نوار ابزار پایینی اپلیکیشن واتس‌اپ، گزینه Settings را انتخاب کنید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۳. حالا از میان موارد موجود در لیست، روی گزینه Account بزنید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۴. پس از آن که به صفحه حساب کاربری رسیدید، به قسمت Delete My Account بروید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۵. در پایین عنوان Enter Your Phone Number شماره موبایل خود را به همراه پیش شماره کشور وارد کنید. در ادامه گزینه Delete My Account در پایین کادر شماره تماس را لمس نمایید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۶. داخل صفحه بعدی می‌توانید دلیل دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ خود را عنوان کنید. همچنین می‌توانید این قسمت را خالی بگذارید. برای ادامه فرایند روی کلید Next در گوشه بالایی سمت راست صفحه بزنید.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۷. اکنون به مرحله پایانی حذف حساب کاربری واتس‌اپ خود رسیده‌اید. باز هم در توضیحات این صفحه ذکر شده است که فرایند دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ برگشت ناپذیر است و تمامی اطلاعات کاربر از جمله نسخه‌های پشتیبان پس از انجام این کار، پاک خواهد شد و در حساب کاربری دیگری قابل بازیابی نخواهد بود.

چگونه حساب کاربری واتس‌اپ را حذف کنیم؟

۸. برای تایید نهایی حذف حساب کاربری واتس‌اپ یکبار دیگر گزینه Delete My Account را بزنید. در نهایت اکانت شما و اطلاعات آن پاک می‌شود و از آن به صورت خودکار خارج خواهید شد.

سوالات متداول درباره دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ

فرایند حذف حساب کاربری واتس‌اپ در دستگاه‌های اندرویدی چگونه است؟

جهت دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ در موبایل‌ها و تبلت‌های مبتنی بر اندروید، تنها کافی است به قسمت «تنظیمات» (Settings) رفته و از صفحه «حساب کاربری» (Account) به بخش «حذف حساب من» (Delete My Account) مراجعه کنید. پس از وارد کردن شماره همراه متصل به اکانت، می‌توانید آن را پاک کنید.

شیوه حذف حساب کاربری واتس‌اپ در آیفون چگونه است؟

جهت دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ در آیفون یا آیپد، تنها کافی است به قسمت «تنظیمات» (Settings) رفته و از صفحه «حساب کاربری» (Account) به بخش «حذف حساب من» (Delete My Account) مراجعه کنید. پس از وارد کردن شماره همراه متصل به اکانت، می‌توانید آن را پاک کنید.

آیا امکان بازیابی اطلاعات کاربری پس از دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ وجود دارد؟

خیر؛ پس از تایید حذف حساب کاربری، قادر نخواهید بود به داده‌های مرتبط با اکانت خود از جمله تاریخچه چت‌ها، فایل‌ها، تصاویر، ویدیوها و گروه‌های عضو دسترسی داشته باشید. همچنین نسخه پشتیبان برنامه واتس‌اپ از روی گوگل درایو و آی‌کلاد هم حذف می‌شود و امکان بازگردانی آن در یک حساب کاربری جدید وجود نخواهد داشت.

آیا امکان دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ در کامپیوتر وجود دارد؟

خیر؛ در حال حاضر تنها روش برای حذف حساب کاربری واتس‌اپ از طریق اپلیکیشن مخصوص سیستم عامل‌های اندروید و iOS در گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها است و نمی‌توان این فرایند را از طریق نسخه تحت وب یا کامپیوتر به انجام رساند. همچنین برای دیلیت کردن اکانت واتس‌اپ حتما باید به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید و در غیر این صورت، قابل انجام نخواهد بود.

 منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا