طراحی لوکس به سبک لوله فاضلاب! (+فیلم و عکس)

معماران در نندو، مهمانخانه را به کمک چهار "تونل" روی هم شکل می دهند که با سقفی در مرکز محصور شده اند. ابعاد داخلی هر تونل 2 در 2.3 متر است.

موبنا؛ رکسانا دانیالی نندو جدیدترین پروژه خود را به نام مهمانخانه Culvert ارائه می‌ کند که نمونه‌ ای از یک طرح منحصر به فرد به واسطه تغییر کاربری لوله‌ های بتنی پیش‌ساخته است. در حالی که این قطعات عظیم و تونل مانند بیشتر برای پروژه های زیرساختی مانند آبراه های زیرزمینی، خطوط برق و ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرند، استودیو طراحی ژاپنی کاربرد آنها را برای یک فضای مسکونی و گالری مینیمالیستی بررسی می کند.

 

 

در نهایت این پروژه که در شهر ناگانو اجرا خواهد شد، به عنوان انباری مجهز برای نگهداری مبلمان، محصولات و آثار هنری در کنار یک مهمانخانه زیبا شناخته می شود. معماران در نندو، مهمانخانه را به کمک چهار “تونل” روی هم شکل می دهند که با سقفی در مرکز محصور شده اند. ابعاد داخلی هر تونل 2 در 2.3 متر است.

یک اتاق ذخیره سازی باریک برای آثار هنری و لوازم طراحی به طول حدود 40 متر در نظر گرفته شده است که توسط دو اتاق ذخیره کوچکتر به هم می پیوندند.

برای اتصال هر «تونل» از 14 سیم استفاده می شود و باید مراقب بود که کشش یکنواخت به هر سیم در هر زمان اعمال شود. سفت کردن تدریجی سیم ها طی زمان انجام می شود تا اینکه در نهایت کشش 46 تنی به هر یک از آنها اعمال شود. گفتنی است که طول بزرگترین قاب به 10 متر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام