ماهیندرا اسکورپیو؛ شاسی بلند جدید و ارزان قیمت هندی

ماهیندرا اسکورپیو؛ شاسی بلند جدید و ارزان قیمت هندی (+عکس)

در ماهیندرا اسکورپیو-ان از پیشرانه بنزینی 2 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ یا پیشرانه 2.2 لیتری دیزل توربو استفاده می شود. میزان خروجی این پیشرانه ها به ترتیب 200 و 172 اسب بخار است.

موبنا اسکورپیو نام شاسی بلندی است که از سال 2003 روی خط تولید ماهیندرا قرار دارد و در کشورهای هند، اروگوئه و مصر تولید شده است.

مدل قدیمی

ماهیندرا اسکورپیو؛ شاسی بلند جدید و ارزان قیمت هندی (+عکس)

اکنون تریم N این خودرو معرفی شده که به کلمه NEW یا جدید اشاره دارد. اسکورپیو-ان در واقع دومین نسل از این محصول باسابقه هندی محسوب می شود که حدود 20 سال سن دارد.

ماهیندرا اسکورپیو؛ شاسی بلند جدید و ارزان قیمت هندی (+عکس)

ماهیندرا اسکورپیو

در اسکورپیو-ان از پیشرانه بنزینی 2 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ یا پیشرانه 2.2 لیتری دیزل توربو استفاده می شود. میزان خروجی این پیشرانه ها به ترتیب 200 و 172 اسب بخار است. گشتاور نیز 380 و 400 نیوتن متر گزارش شده است.

در بخش جعبه دنده نمونه 6 سرعته دستی و اتوماتیک قابل سفارش است. سامانه تمام چرخ محرک نیز فقط برای تریم دیزل در حالت آپشن ارائه می شود.

ظرفیت باک خودرو 57 لیتر است.

اسکورپیو جدید از منظر ابعاد برابر با 4662 میلیمتر در طول، 1917 میلیمتر در عرض و 1857 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز 2750 میلیمتر است.

سیستم ترمز در هر دو محور دیسکی است. رینگ های استاندارد آلومینیومی در اندازه 17 اینچی ارائه می شوند.

از امکانات کابین باید به نمایشگر 7 اینچی دیجیتال ویژه اطلاعات امپر، صندلی راننده با تنظیم الکتریکی 6 جهته، جانمایی صندلی ها در تریم های 6 و 7 صندلی که تریم 6 صندلی با ردیف دوم صندلی های کاپیتانی عرضه می شود، پورت ای سی، نمایشگر 8 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی، اپل کار پلی و اندروید اوتو وایرلس، سیستم صوتی سونی با 12 اسپیکر، شارژ بی سیم و… اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: کروز کنترل، نشانگر فشار باد لاستیک ها، 6 ایربگ، ای بی اس، ایی بی دی، پایداری الکترونیکی، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، ایزوفیکس و … قابل اشاره هستند.

قیمت ماهیندرا اسکورپیو-ان 2022 از حدود 18 هزار دلار آغاز می شود.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام