فولکس واگن

اولین «فولکس» پرنده رونمایی شد (+فیلم و عکس)

در نسخه نهایی، وسیله نقلیه عمود پرواز تمام الکتریکی وی.مو می تواند چهار سرنشین را همراه با بارشان در مسافتی تا 200 کیلومتر جابجا کند.

موبنا فولکس واگن به تازگی از نخستین تاکسی هوایی خود به نام وی.مو (V.MO) مخفف “تحرک عمودی” (Vertical Mobility) رونمایی کرده است. تاکسی هوایی وی.مو محصول تیم فولکس واگن چین است که در همکاری با استودیو تنجرین (Tangerine) مستقر در لندن و شرکت هوانوردی چینی سانوارد (Sunward) شکل گرفته است.

 

 

گروه فولکس واگن چین در سال 2020 پروژه تحرک عمودی را برای بررسی شرایط نسل آینده گزینه های حمل و نقل از جمله بازار حمل و نقل هوایی شهری و گسترش ترافیک شهری به فضای هوایی راه اندازی کرد. پس از پژوهش بسیار، کار مفهومی و توسعه، تیم خالق این پروژه اکنون نخستین مدل خود به نام وی.مو را برای ارزیابی های بیشتر ارائه کرده اند.

وسیله نقلیه عمود پرواز الکتریکی (eVTOL) وی.مو که در گروه فولکس واگن چین به نام “ببر پرنده” شناخته می شود – به زمان معرفی در سال 2022 که سال ببر است اشاره دارد – به عنوان یک طرح مفهومی مسافرتی پیشرفته طبقه نخبه چین را برای سفر بین کلان شهرهای این کشور هدف قرار داده است. هدف از این سفرها می تواند رسیدگی به کسب و کار یا گذران اوقات فراغت باشد.

طرح مفهومی فولکس واگن چین بر اساس گزینه های هدایت خودران و فناوری باتری موجود و با هدف حمل و نقل بدون آلایندگی شکل گرفته است. این مدل لوکس با پیکربندی بال به شکل اکس با طول 11.2 متر و پهنای دهانه 10.6 متر دارای هشت روتور برای پرواز عمودی و دو پروانه در عقب برای پرواز افقی است.

در نسخه نهایی، وسیله نقلیه عمود پرواز تمام الکتریکی وی.مو می تواند چهار سرنشین را همراه با بارشان در مسافتی تا 200 کیلومتر جابجا کند.

اگرچه فولکس واگن به تازگی از طرح مفهومی وی.مو رونمایی کرده است، اما این شرکت از برنامه بلندپروازانه خود برای تولید و ساخت چندین نمونه اولیه دیگر نیز پرده برداشته است. فولکس واگن چین برای بهینه‌سازی طرح مفهومی خود چندین پرواز آزمایشی در اواخر سال جاری میلادی انجام خواهد داد و یک نمونه اولیه بهبود یافته تا اواخر تابستان 2023 پروازهای آزمایشی بیشتر را انجام خواهد داد.

 منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال کنید @ اینستاگرام