خلاقیت: از سنگ های محلی تا شیشه های پایدار با رنگ طبیعی(+عکس)

کل فرآیند به دقت برنامه‌ ریزی شده بود تا کمترین تاثیر محیطی را داشته باشد. این پروژه که تکمیل آن دو سال به طول انجامید، اکنون برای استفاده به عنوان جواهرات یا برای تولید صنعتی در دسترس است.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – طراح ساکن اورشلیم Salomé Maarek، سنگ‌ های محلی مناطق مختلف رژیم صهیونیستی را به قطعات شیشه‌ ای با رنگ طبیعی برای پروژه های اخیر خود تبدیل می‌ کند. «از سنگ تا شیشه» تجسم پایداری و زیبایی طبیعی است.

طی تمام مراحل پروژه، طراح اطمینان حاصل کرده که چرخه زندگی هر قطعه شیشه ای کاملا پایدار است و از این طریق انرژی مصرف شده به حداقل می رسد. از جمع‌ آوری سنگ‌ ها، تجزیه و تحلیل و پردازش آنها تا در نهایت تصفیه شیشه، کل فرآیند به دقت برنامه‌ ریزی شده بود تا کمترین تاثیر محیطی را داشته باشد. این پروژه که تکمیل آن دو سال به طول انجامید، اکنون برای استفاده به عنوان جواهرات یا برای تولید صنعتی در دسترس است.

برای ساخت این جایگزین های جواهری، از یک روش مصنوعی برای ذوب شیشه در دمای پایدار و پایین تر در حدود 1200 درجه سانتیگراد برای چند ساعت استفاده شد. این کار دمیدن دستی شیشه را دشوار کرده و به همین دلیل Maarek از روش دمیدن قالبی استفاده می کند. آنها همچنین تا 5 تن در برابر ضربه مقاوم هستند و می توانند تغییرات دما را بدون ترک خوردن تحمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام