خدمات رومینگ همراه اول با اپراتورهای عربستان

همراه‌اول، ارزان‌ترین اپراتور آسیا برای حجاج

موسم حج فرصت مناسبی برای ارزیابی و قیاسی بین بسته‌های اپراتورهای منطقه برای حجاج و به شکل کلی‌ دریافت نمایی از میزان محاسبه نرخ اپراتورهای دیگر کشورهاست.

موبنا – به همین جهت بررسی قیمت بسته اپراتورهایی از کشورهای ترکیه، امارات، پاکستان، مصر، کویت، آذربایجان، عراق، قطر و در نهایت اپراتور همراه اول ایران، جالب توجه است.
در نگاه نخست به ستون قیمت‌های ارایه شده از سوی اپراتورها در موسم حج، گران‌ترین نرخ ارایه شده مربوط به اپراتور ودافون برای حجاج کشور قطر است که یک بسته با تنها 4 گیگابایت را با مهلت 30 روز استفاده به مبلغ 2 میلیون 848هزار تومان (به عبارتی 712هزارتومان برای هر گیگابایت) در اختیار مشترکان حاجی خود گذاشته است.
در ستون قیمت‌ها ارزان‌ترین قیمت نیز متعلق به اپراتور Avea از کشور ترکیه است که شامل تنها یک گیگابایت اینترنت آن هم با مهلت 7 روز استفاده به مبلغ 85 هزار تومان است.
اما یافتن بهترین نرخ ارایه شده از سوی اپراتورها، صرفا با رقم تمام شده ملاک کامل و درستی نیست. بلکه برای یافتن مقرون‌به‌صرفه‌ترین پیشنهاد ارایه شده از سوی اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمت در موسم حج، می‌بایست به شکل ترکیبی و توامان چند آیتم یعنی تعداد بسته‌های ارایه‌شده، حجم بسته‌ها و مهلت استفاده از آن‌ها را در نظر گرفت.
با در نظر گرفتن تمام شاخص‌های فوق، اپراتور همراه اول ایران با ارایه پنج بسته ویژه حج، بالاترین حجم ارایه شده یعنی 30 گیگابایت (در قیاس با تمامی اپراتورها) و 30 روز مهلت برای استفاده از این حجم، مبلغ 2 میلیون و 940هزارتومان (به عبارتی 98هزارتومان برای هر گیگابایت) برای یک مشترک تمام می‌شود که در قیاس با سایر رقبا، مقرون‌به‌صرفه‌ترین نرخ در میان اپراتورهای آسیایی محسوب می‌شود.
این در حالیست که بالاترین حجم اینترنت ارایه شده از سوی اپراتورهای آسیایی در موسم حج، تنها 8 گیگابایت است.

همراه‌اول، ارزان‌ترین اپراتور آسیا برای حجاج
بر اساس این گزارش بسته ویژه‌ای که از ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ از سوی همراه اول با قابلیت یکبار فعالسازی در دسترس حجاج قرار گرفت، ۱.۵ گیگابایت دیتا به قیمت ۱۸۰ هزار تومان با مدت اعتبار ۶۰ روز از زمان فعالسازی بود.
همراه اول همچنین ۴ بسته دیگر با مشخصات «۵۰۰ مگابایت دیتا» به مبلغ 140 هزار تومان، «۳ گیگابایت دیتا + ۱۰ دقیقه مکالمه هدیه» به مبلغ 440هزار تومان، «۱۰ گیگابایت دیتا + ۱۵ دقیقه مکالمه هدیه» به مبلغ یک میلیون و 100 هزار تومان و «۳۰ گیگابایت دیتا + ۳۰ دقیقه مکالمه هدیه» به مبلغ 2میلیون و 940هزار تومان نیز طراحی کرده بود که مشترکان همراه اول می‌توانند با استفاده از هدیه مکالمه با شماره‌های ایران یا عربستان تماس بگیرند و همچنین به تماس‌های از مقصد ایران و کشور عربستان پاسخ دهند.
همچنین با استفاده از بسته‌های اینترنت رومینگ بین الملل، همه امکانات ارتباطی از جمله مکالمه و تماس تصویری با پیام‌رسان‌ها، دسترسی امن به پرتال‌های بانکی، درگاه‌های دولتی و اپلیکیشن‌های ایرانی برای حجاج مهیا است.
اپراتور اول همچنین تأکید کرده که روشن کردن گوشی و دریافت پیامک در سرویس رومینگ بین‌الملل هزینه ندارد.

 منبع: آی تی آنالیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام